°C

Utorok, 1. december 2020. Meniny má Edmund, zajtra Bibiana.

Letecké nešťastie na Kube: Počet obetí stúpol na 111, úrady zastavili lety spoločnosti

Pád lietadla
Pád lietadla
Zdroj: Twitter/Daily_Express
22.05.2018 07:25

MEXIKO - Jedna z troch preživších piatkovej havárie lietadla na Kube Gretell Landrove Font podľahla svojim zraneniam a stala sta tak 111. obeťou nešťastia. Informovali o tom kubánska štátna televízia a rozhlas. Dvadsaťtriročná mladá žena, ktorá bola podľa jej matky tanečnicou flamenca a študentkou inžinierstva, zomrela v dôsledku svojich rozsiahlych zranení v pondelok popoludní.


V nemocnici v kubánskej Havane zostávajú hospitalizované 19-ročná Mailen Diaz a 39-ročná Emiley Sanchez. Obe ženy, ktoré pochádzajú z mesta Holguín, sú v kritickom stave. Tridsaťdeväťročný Boeing 737-201, ktorý prevádzkovala letecká spoločnosť Cubana, sa v piatok zrútil krátko po štarte z havanského letiska. Na palube bolo 102 Kubáncov a 11 cudzincov, vrátane šesťčlennej mexickej posádky.

Mexické úrady už v tejto súvislosti dočasne zastavili činnosť charterovej spoločnosti Damojh, známej aj pod menom Global Air, ktorá kubánskej leteckej spoločnosti stroj prenajala. Tento krok má pomôcť pri vyšetrovaní toho, či spoločnosť funguje v súlade so zákonom. Úrady chcú tiež zozbierať informácie, ktoré by pomohli pri vyšetrovaní nehody, ktoré začala kubánska vláda. Mexická aj americká Národná rada pre bezpečnosť dopravy na miesto vyšlú expertov a s vyšetrovaním pomôže aj spoločnosť Boeing.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: Twitter/Daily_Express

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články