Piráti budú rozhodovať o vedení strany: Dôležitý krok pred vstupom do parlamentu | Topky.sk

°C

Streda, 13. november 2019. Meniny má Stanislav, zajtra Irma.

Piráti budú rozhodovať o vedení strany: Dôležitý krok pred vstupom do parlamentu

Ivan Bartoš
Ivan Bartoš
Zdroj: TASR/AP Photo/Petr David Josek
27.11.2017 18:20

PRAHA - Voľby vedenia a menšie zmeny stanov budú na programe dvojdňového rokovania Českej pirátskej strany, ktoré sa uskutoční v dňoch 6. a 7. januára 2018 v Brne.


Päťčlenné republikové predsedníctvo tejto medzičasom parlamentnej strany by podľa jej stanov mali voliť do troch mesiacov od volieb do Poslaneckej snemovne. Z nich Piráti vyšli so ziskom 22 poslaneckých mandátov.

Úradujúci líder strany Ivan Bartoš chce podľa vlastných slov pokračovať v čele Pirátov, pred ktorými je i po vstupe do snemovne "obrovské kvantum práce". "Z môjho pohľadu je úplne zásadné, aby predseda strany bol súčasne v Poslaneckej snemovni, a to ako z dôvodov praktických, tak úplne pragmatických," keďže má prednostné právo na vystupovanie na plenárnych zasadnutiach Snemovne, dodal. Vyplýva to z informácií internetového serveru Novinky.cz.

V rámci fóra, na ktorom by sa mali zúčastniť všetci členovia Českej pirátskej strany, by sa malo rozhodnúť aj o personálnom obsadení ďalších štyroch postov v jej predsedníctve. Tie v súčasnosti zastávajú novozvolený podpredseda snemovne Vojtěch Pikal, šéf poslaneckej frakcie strany Jakub Michálek, poslanec Mikuláš Peksa a Martin Šmída.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR/AP Photo/Petr David Josek

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články