Tragédia v letnom tábore: Zrútilo sa lietadlo s chlapcami (†14), kamarátka vo vážnom stave (17) | Topky.sk

°C

Nedeľa, 15. december 2019. Meniny má Ivica, zajtra Albína.

Tragédia v letnom tábore: Zrútilo sa lietadlo s chlapcami (†14), kamarátka vo vážnom stave (17)

Nehoda lietadla vo Švajčiarsku
Nehoda lietadla vo Švajčiarsku
Zdroj: SITA/Kantonspolizei Graubuenden via AP
04.08.2017 19:11

PONTRESINA - Dvaja štrnásťroční chlapci a skúsený pilot štvormiestneho lietadla typu Piper PA-28 zahynuli dnes pri havárii stroja vo východošvajčiarskom regióne Engadin neďaleko švajčiarsko-talianskej štátnej hranice. Sedemnásťročná tínedžerka, ktorá bola s nimi na palube, vyviazla s ťažkými zraneniami.


K nešťastiu došlo počas letu v rámci mládežníckeho tábora švajčiarskeho aeroklubu, počas ktorého piloti od 30. júla uviedli do tajov letectva celkove 192 tínedžerov. V uplynulých rokoch sa v rámci rovnakého projektu dostalo bližšie k aviatike viac ako 5000 mladých ľudí. Príčiny havárie zatiaľ nie sú známe, objasní ich zrejme až vyšetrovanie za účasti expertov.

Správa o nešťastí, ku ktorému došlo po desiatich minútach druhého dnešného letu stroja, šokovala všetkých zainteresovaných, deti z tábora, ich blízkych, ako aj predstaviteľov aeroklubu. Na dnes večer ohlásili zodpovední ekumenickú bohoslužbu, ktorá by mala pomôcť hlavne mladým účastníkom tábora so spracovaním hroznej reality.

Nehoda lietadla vo Švajčiarsku.
Zdroj: SITA/Kantonspolizei Graubuenden via AP

Samotné táborové podujatie, ktoré podľa pôvodného harmonogramu končí v sobotu, už predčasne neukončia, avšak všetci, pre ktorých si rodičia prídu dnes, môžu odcestovať z dejiska predčasne. Tábor švajčiarskeho aeroklubu, ktorý sa teší aj podpore tamojších ozbrojených síl, usporiadali v tomto roku už po 35.-krát.


Galéria

Nehoda lietadla vo Švajčiarsku Nehoda lietadla vo Švajčiarsku.

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/Kantonspolizei Graubuenden via AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články