Piatok12. apríl 2024, meniny má Estera, zajtra Aleš

Spiacich manželov zobudil zvuk rozbíjajúceho sa skla: Do izby im vbehla nebezpečná šelma

Ilustračné foto
Ilustračné foto

NAÍ DILLÍ - Leopard vydesil manželov dovolenkujúcich v meste Nainítál v severnej Indii, keď vnikol do ich hotelovej izby. Informovala o tom dnes agentúra DPA s odvolaním sa na správcu okolitých lesov.

Sumíta Ráthóra a jeho manželku Šivání zobudil v nedeľu skoro ráno zvuk rozbíjajúceho sa skla a zistili, že po ich izbe sa prechádza leopard. Veľká šelma, ktorá rozbila okennú tabuľu a tak sa dostala do izby, po chvíli vošla do kúpeľne.

"Keď som videl, že leopard vchádza do kúpeľne, rýchlo som manželku a seba zakryl prikrývkou. Potom som sa ponáhľal k dverám kúpeľne, zatvoril som ich a zatelefonoval vedeniu hotela," opísal situáciu Sumít Ráthór pre noviny Hindustan Times.

Správa lesov poslala na miesto skupinu expertov, aby leoparda chytila, ale ten ešte pred ich príchodom vyskočil von cez ventilačné okienko v kúpeľni a ušiel do neďalekého lesa. Leopardy a ďalšie divo žijúce zvieratá sa v Indii často zatúlajú do miest a niekedy aj napádajú ľudí. Vo februári leopard, ktorý sa zatúlal do prázdnej školy v blízkosti mesta Bengalúru v štáte Karnátaka, zranil troch ľudí, ale potom ho chytili.

Viac o téme: LeopardIndia
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu