Syn bývalého líbyjského vodcu Kaddáfího je po krátkom zajatí neznámymi únoscami opäť na slobode | Topky.sk

°C

Utorok, 10. december 2019. Meniny má Radúz, zajtra Hilda.

Syn bývalého líbyjského vodcu Kaddáfího je po krátkom zajatí neznámymi únoscami opäť na slobode

Hannibal Kaddáfí
Hannibal Kaddáfí
Zdroj: YouTube
12.12.2015 16:05

BEJRÚT - Syn bývalého líbyjského vodcu Muammara Kaddáfího, ktorého v piatok v Libanone uniesla zatiaľ neznáma ozbrojená skupina, je už na slobode, informovala dnes libanonská štátna agentúra.Hannibala Kaddáfího uniesli neidentifikovaní militanti, požadujúci údajne informácie o osude známeho libanonského šiitského duchovného, imáma Músu as-Sadra, ktorý pred takmer štyrmi desaťročiami bez stopy zmizol v Líbyi. K únosu sa nikto nepriznal.Kaddáfího 40-ročný syn sa objavil na videozázname, ktorý v piatok večer odvysielala libanonská televízia al-Džadíd. Vyzval pritom každého, kto má nejaké informácie o stratenom duchovnom, aby ich poskytol libanonským úradom.

Kaddáfího syna vylákali zo Sýrie do libanonského mesta v blízkosti Baalbeku, uvádza sa v dnešnej agentúrnej správe bez bližších podrobností. Kaddáfí je ešte stále v rukách polície a v pondelok by sa mal objaviť pred libanonským vyšetrujúcim sudcom, ktorý ho bude vypočúvať ohľadom Sadrovho prípadu. 

Imám Músá as-Sadr patril medzi najuznávanejších šiitských duchovných v Libanone v 20. storočí. Zmizol bez stopy spolu s dvoma spoločníkmi počas cesty do líbyjského Tripolisu v roku 1978. Libanon pripísal zodpovednosť za jeho zmiznutie vtedajšiemu líbyjskému vodcovi Muammarovi Kaddáfímu.Hannibal Kaddáfí patrí k tým členom Kaddáfího rodiny, ktorí po páde režimu v Líbyi v roku 2011 ušli do Alžírska. Médiá informovali, že časť rodiny sa medzičasom presťahovala do sýrskej metropoly Damask. Sýria tieto správy oficiálne nepotvrdila.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: Youtube

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články