Výdatné sneženie a silný vietor opäť zasiahli USA: V Chicagu zrušili vyučovanie! | Topky.sk

°C

Štvrtok, 23. január 2020. Meniny má Miloš, zajtra Timotej.

Výdatné sneženie a silný vietor opäť zasiahli USA: V Chicagu zrušili vyučovanie!

Chicago zakryl sneh
Chicago zakryl sneh
Zdroj: Twitter
02.02.2015 07:52

BOSTON - Stredozápad Spojených štátov zasiahla v noci nadnes snehová búrka. Kvôli výdatnému sneženiu a prudkému vetru dnes v oblasti Chicaga zrušili vyučovanie na školách. Viaceré súdy v oblasti odvolali na dnes naplánované pojednávania.


Meteorologické služby v tejto časti Spojených štátov upozorňujú na silný vietor a riziko tzv. bielej tmy, preto vyzvali motoristov na zvýšenú opatrnosť alebo zrušenie plánov na cestovanie. Kvôli snehovej búrke bolo zrušených takmer 2000 vnútroštátnych letov, oznámila webová stránka FlightStats s tým, že väčšina zrušených letov sa týka práve Bostonu, kde napadlo viac ako 30 cm nového snehu. 

Chicago zakryl sneh
Zdroj: Twitter

Výdatné sneženie hlásia z častí celkovo 20 štátov USA, a to nielen na americkom Stredozápade: v štáte Iowa, Illinois, Michigan, Wisconsin, či Južná Dakota, ale problémy s hustým snežením či mrznúcim dažďom od nedele zaznamenali aj v Nebraske v strede USA i v Maine na severovýchode USA.

Chicago zakryl sneh
Zdroj: Twitter

Spojené štáty tak v priebehu jedného týždňa zažívajú už druhú vlnu výčinov zimného počasia, keď silná snehová búrka minulý utorok zasiahla Boston a okolitý región Nové Anglicko na severovýchode USA, kde približne 4,5 milióna obyvateľov zápasilo s 90-centimetrovou nádielkou snehu a s pobrežnými záplavami. Obyvateľov mesta New York živel ušetril, hoci naň boli pripravení. Dnes tam podľa meteorológov napadne ďalších 19 cm snehu. Existuje však aj predpoklad, že zrážky v New Yorku budú mať podobu dažďa alebo mrznúceho dažďa.


Galéria

Chicago zakryl sneh Chicago zakryl sneh Chicago zakryl sneh Chicago zakryl sneh Chicago zakryl sneh Chicago zakryl sneh

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA,
VIDEO: YouTube

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články