°C

Piatok, 29. máj 2020. Meniny má Vilma, zajtra Ferdinand.

Traja tínedžeri znásilnili dievča (12) so zbraňou pri hlave: Video dali na Facebook!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: facenfacts.com
29.05.2013 12:15

CHICAGO - Troch amerických tínedžerov obvinili zo znásilnenia 12-ročného dievčaťa, ktorému držali zbraň pri hlave a video z nechutného činu zverejnili na Facebooku. Kennetha Browna (15), Justina Applewhitea a Scandalea Fritza (16) budú súdiť ako dospelých.


Výrastkovia vylákali dievča 15. decembra minulého roka do domu Fritzových rodičov v Englewoodu v Chicagu. Tam jej Brown priložil k hlave zbraň a prinútili ju zísť do pivnice, kde ju podľa prokurátora znásilnili. Najprv mala pohlavný styk s Frizom a potom ju k tomu istému prinútili aj s Brownom a Applewhitom. Dievča sa nepokúsilo o útek, pretože sa bálo, že ho zastrelia.

Deň po ohavnom čine dievčina prezradila, čo sa jej stalo, odviezli ju do nemocnice a všetko nahlásili na polícii. Video z útoku bol nahrané na Brownovej facebookovej stránke o dva dni neskôr a objavilo sa aj na stránkach ostatných spolupáchateľov. Je na ňom vidieť všetkých chlapcov, aj to, ako pri znásilňovaní vykrikujú heslá svojho gangu.

Súd v piatok stanovil kauciu na 900-tisíc dolárov pre každého. Splatiť ju môžu podľa denníka Chicago Tribune do 6. júna.


Nástroje k článkuZDROJ: sz
FOTO: facenfacts.com

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články