Sobota, 4. február 2023. Meniny má Veronika, zajtra Agáta.

Šokujúca spoveď Gotta: Svet vraj ovláda úzka skupina ľudí!

Karel GottGaléria fotiek (1)
Karel Gott

PRAHA - Český spevák Karel Gott odložil svoj typický úsmev a nonšalantný prejav, aby sa na chvíľu predstavil v netradičnej úlohe proroka. Zlatý Slávik si o budúcnosti ľudstva nerobí ilúziu, predpovedá príchod novej totality a obyčajných ľudí považuje iba za figúrky, ktorými manipuluje skupina bohatých finančníkov a okultistov.


"Som presvedčený, že zvlášť v posledných storočiach nejde o žiadne omyly, naopak politika sa odvíja podľa presných scenárov, nič sa nedeje náhodou, aj to najhoršie ako vojny. Vždy je o víťazoch rozhodnuté dávno predtým. Rovnaké banky podporovali toho, kto ich rozpútal, a vyjednávali s tým, kto bol napadnutý. Dohodli sa, čím budú platiť, až im budú posielať zbrane. Beh sveta riadia tieto vysoké nadštátne kruhy, tzv. Ilumináti alebo osvietenci, a tiež sväté rády a lóže až po mystické-okultné organizácie," odpovedal Karel Gott na otázku servera freeglobe.cz či sa voliči dokážu poučiť zo svojich omylov.

Neortodoxný rozhovor pokračoval aj ďalej v zaujímavom duchu. Gott sa vyjadril nielen k polarizácii sveta na Východ a Západ, ale aj globalizácii. "Obávam sa, že celosvetové dianie smeruje k TOTÁLNEJ GLOBALIZÁCII, ktorá vyústi v jednu totalitnú svetovládu. Časom všetky malé banky padnú - už to pomaly začína, bankové giganty budú fúzovať, až nakoniec ostane jediný bankový dom, ktorý bude všetkým diktovať. Vznikne jedna svetová mena, ktorá bude všetko riadiť, a potom už je len krôčik k bezhotovostnému platobnému systému pomocou mikročipov a laserových neviditeľných kódov - najskôr ich budeme mať zabudované v tele. A tým bude možné z jedného vládneho centra získať o každom informáciu a každého kontrolovať," uviedol svoj pesimistický názor na budúcnosť spevák. Podľa neho časom zistíme, že "sme sa stali objektom nielen kontroly, ale aj manipulácie s myslením."

Hoci jeho slová môžu byť považované za pritiahnuté za vlasy, on sám ich nepovažuje za žiadnu utópiu. "Bojím sa toho, že sa nakoniec naplnia všetky orwellovské vízie, ktoré pri svojom vzniku vyzerali tak neskutočné. Napadlo ma, že možno príde doba, možno sa jej ešte dožijem, kedy budeme nostalgicky spomínať na minulé totality. V každom prípade, keď už sa vtedy nedalo robiť vôbec nič, tak si aspoň ľudia mohli pre seba nechať svoje myšlienky a názory," povedal na záver. 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články