Nedeľa, 26. september 2021. Meniny má Edita, zajtra Cyprián.

Anton Hrnko po výbore: Hasiči v prešovskom paneláku nasadzovali vlastné životy

Anton Hrnko
Anton Hrnko
Zdroj: Topky/Vlado Anjel
10.12.2019 14:35

BRATISLAVA – Hasiči pri požiari, ku ktorému došlo v Prešove minulý piatok (6. 12.) na Mukačevskej ulici, zasahovali s absolútnym nasadením svojich životom. Po rokovaní Výboru Národnej rady (NR) SR pre obranu a bezpečnosť verí postupu polície, uviedol predseda výboru Anton Hrnko (SNS).


Podľa jeho slov ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) vyjadrila "veľké pobúrenie", akým spôsobom tlač informovala o zásahu hasičov. "U občanov to voči hasičom vyvoláva veľkú averziu. Pritom to robili s absolútne profesionálne s nasadením svojich životov," komentoval.

VIDEO Schodisko v bytovke po výbuchu kompletne skolabovalo:

O rozšírenie programu parlamentného brannobezpečnostného výboru mal požiadať nezaradený poslanec NR SR Ľubomír Galko. Navrhol, aby sa členovia výboru zaoberali stavom požiarnej ochrany výškových budov v krajine a ich bezpečnosťou.

Plyn vybuchol v piatok v jednom z bytov v 12-podlažnej bytovke. Nešťastie si vyžiadalo sedem obetí, jedna osoba je nezvestná a desiatky ďalších utrpeli zranenia. Svoje domovy museli opustiť obyvatelia viacerých okolitých domov. Časť z nich sa do bytov vrátila.


Galéria

Anton Hrnko Anton Hrnko

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/msz
ZDROJ: TASR
VIDEO: Facebook/Mestskí Hasiči Lipany

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články