Sobota, 18. september 2021. Meniny má Eugénia, zajtra Konštantín.

Matovičovi hrozí, že príde o mandát: Výbor začal vyšetrovanie za slová o kupovaní poslancov

Igor Matovič
Igor Matovič
Zdroj: SITA/Alexandra Čunderlíková
25.09.2019 15:00

BRATISLAVA - Mandátový a imunitný výbor začal disciplinárne konanie voči poslancovi Národnej rady (NR) SR Igorovi Matovičovi (OĽaNO). Dôvodom sú jeho výroky z 50. mimoriadnej schôdze parlamentu o tom, že si koalícia kupuje hlasy u nezaradeného poslanca Petra Marčeka. Predseda výboru Juraj Blanár (Smer-SD) to povedal po stredajšom rokovaní výboru.


Matovič sa vyjadril, že koalícia si kupuje hlasy nezaradených poslancov, ako napríklad Peter Marček. „Počas októbrovej schôdze parlamentu zvolám ďalšie zasadnutie výboru, na ktoré dostanú pozvanie poslanci, ktorých sa predmetná udalosť týka, aby vysvetlili svoj postoj,“ povedal po rokovaní výboru jeho predseda Juraj Blanár (Smer-SD).

Matovič rečnil počas 50. schôdze najdlhšie
Igor Matovič
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

"Po zoznámení sa s výrokmi doručenými poslancami výbor skonštatoval, že začína disciplinárne konanie voči pánovi poslancovi Matovičovi," skonštatoval Blanár. Priblížil, že podnet výboru podali poslanci Marček a Martina Šimkovičová (obaja nezaradení).

Martina Šimkovičová a Peter Marček podali podnet na výbor
Martina Šimkovičová a Peter
Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

Výbor sa bude podľa jeho slov disciplinárnym konaním zaoberať aj na svojom ďalšom rokovaní, na ktoré pozvú obe strany. Dodal, že výbor by mal zasadať opäť počas októbrovej schôdze. Dovtedy ba mali mať obe strany konfliktu čas na prípravu.


Galéria

Igor Matovič Matovič rečnil počas 50. Martina Šimkovičová a Peter

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články