°C

Sobota, 11. júl 2020. Meniny má Milota, zajtra Nina.

Kiskova strana Za ľudí má zatiaľ vyzbieraných viac ako 5000 podpisov

Andrej Kiska
Andrej Kiska
Zdroj: TASR/Dušan Hein
08.07.2019 16:25

BRATISLAVA - Vznikajúca strana Za ľudí má zatiaľ vyzbieraných viac ako 5000 podpisov. V pondelok to povedal líder strany Andrej Kiska. Na registráciu strany je potrebných aspoň 10.000 podpisov. Ustanovujúci snem strany sa má konať v septembri. Na ňom chce strana predstaviť komplexný program, zvoliť si má tiež predsedu a predsedníctvo.


"Beží to rýchlejšie, ako by som očakával, takže sa teším, že dostatočný počet podpisov vyzbierame rýchlo. Určite budeme plánovať aj nejakú sumu naviac, aby bolo v rezerve. Verím, že to prebehne veľmi rýchlo," povedal Kiska. Medzi základné priority vznikajúcej strany patrí napríklad kvalitné a dostupné zdravotníctvo pre každého, v rámci neho aj zabezpečenie dostatku kvalifikovaných zdravotných sestier a ich motivácia. Rovnako spravodlivosť, pravidlá a zákony musia podľa strany platiť pre každého rovnako.

V prípravnom výbore strany sú spolu s Kiskom bývalá europoslankyňa Jana Žitňanská, exhovorca iniciatívy Za slušné Slovensko Juraj Šeliga, bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Mária Kolíková a poradca exprezidenta pre vnútornú politiku Michal Luciak.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články