Sobota, 29. január 2022. Meniny má Gašpar, zajtra Ema.

Čaputová prezradila prvé mená: Tieto známe tváre idú do paláca s prezidentkou

Čaputová predstavuje svoj tímGaléria fotiek (4)
Čaputová predstavuje svoj tím
Zdroj: Peter Konečný, Facebook/Z.Č.

BRATISLAVA - Budúca prezidentka Zuzana Čaputová konečne predstavuje svoj tím. Uviedla prvé tri mená členov jej tímu. Poradcom sa stane politický komentátor Marián Leško, hovorcom bývalý moderátor RTVS Martin Strižinec a poradcom pre životné prostredie slovenský environmentalista Juraj Rizman.


Budúca prezidentka Zuzana Čaputová robila okolo svojho tímu tajnosti. Konečne prezradila aspoň časť svojho tímu. Na svojej sociálnej sieti predstavila prvé tri mená. Jej hovorcom sa stane bývalý moderátor relácie O 5 minút 12 Martin Strižinec a uviedla aj dvoch poradcov Mariána Leška a Juraja Rizmana. 

Prvé tri mená

„Veľmi si vážim, že moju ponuku na poradcu pre vnútornú politiku prijal Marián Leško, človek, ktorý pozná slovenskú politiku tak dobre ako málokto. Teším sa, že mojím hovorcom sa rozhodol stať Martin Strižinec, moderátor a novinár s bohatými skúsenosťami v mediálnej oblasti. Tretím človekom, ktorého dnes predstavím, je Juraj Rizman, s ktorým máme za sebou dlhoročnú profesionálnu spoluprácu z VIA IURIS a som rada, že bude zastrešovať tému životného prostredia a občianskej spoločnosti,“ uviedla Čaputová.

Marián Leško - poradca pre vnútornú politiku

Politický komentátor a novinár, pracoval pre denník Pravda, neskôr pre denník SME, spolupracoval aj s Rádiom Slobodná Európa a doteraz pôsobil v týždenníku TREND. Pripravuje reláciu Sedem a účinkuje v nej. Pracoval v nadácii Zastavme korupciu a je autorom viacerých kníh o slovenskej politike.

Čaputová prezradila prvé mená:
Galéria fotiek (4)
Zdroj: Facebook/Z.Č.

Martin Strižinec - hovorca

Od roku 2001 pôsobil v Rádiu Expres, od roku 2009 v televízii TA3 a od roku 2013 v RTVS. Moderoval spravodajské a publicistické relácie, takmer 5 rokov najsledovanejšiu politickú diskusiu O 5 minút 12. V súčasnosti pôsobí ako doktorand na Katedre žurnalistiky FiF UK.

Čaputová prezradila prvé mená:
Galéria fotiek (4)
Zdroj: Facebook/Z.Č.

Juraj Rizman - poradca pre životné prostredie a občiansku spoločnosť

Známy slovenský environmentalista a dlhoročný predstaviteľ organizácie Greenpeace v SR. Podieľal sa na viacerých úspešných ochranárskych kampaniach, napr. proti plánovanej ťažbe zlata a uránu, či za prijatie zákona o starých environmentálnych záťažiach. Od roku 2012 je členom Rady vlády pre mimovládne neziskové organizácie, poradného orgánu Vlády SR pre oblasť rozvoja občianskej spoločnosti na Slovensku. V roku 2017 bol ocenený cenou „Top hovorca roka“ – za komunikáciu občianskej kampane na podporu zrušenia Mečiarových amnestií.

Čaputová prezradila prvé mená:
Galéria fotiek (4)
Zdroj: Facebook/Z.Č.

Čaputová prezradila prvé mená: Tieto známe tváre idú do paláca s prezidentkou

Viac o téme:
AUTOR: © Zoznam/AMaj Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články