°C

Piatok, 10. júl 2020. Meniny má Amália, zajtra Milota.

Veľká šťastná rodina! Novú lásku spája s prezidentkou aj minulosť: Deti, práca aj sklamanie

Juraj Rizman je rozvedeným otcom
Juraj Rizman je rozvedeným otcom
Zdroj: Facebook/Juraj Rizman, Topky.sk/Vlado Benko Jr.
26.05.2020 12:45

BRATISLAVA - Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová (46) má po svojom boku už nového partnera Juraja Rizmana (44). Informáciu o ich láske sme vám už exkluzívne priniesli v nedeľu. Kto je Juraj Rizman a kedy sa s prezidentkou vlastne spoznal? Na to sme sa teraz pozreli bližšie. Spája ich totiž láska k deťom, k práci ale aj sklamanie z rozvodu.


Juraj Rizman je ale v kruhoch mediálnych hovorcov už pomerne známe meno a nielen tam. Rizman sa preslávil aj ako aktivista a šéfoval aj slovenskej pobočke združenia Greenpeace pre strednú a východnú Európu. Rizman pracoval dokonca aj po boku Čaputovej, no v tom čase ešte spolu nemali taký blízky vzťah ako dnes.


Exkluzívne odhalenie: Prezidentka Čaputová je opäť zaľúbená. Vieme, kto je šťastný muž po jej boku!


Ako jej poradca

Čaputová bola počas prezidentskej kampane vo vzťahu s bývalým partnerom, hudobníkom a fotografom Petrom Konečným. Tento vzťah ale krátko po nástupe Čaputovej do úradu stroskotal. V tom čase sa stal poradcom prezidentky práve Rizman, no nebola to prvá pracovná spolupráca. Spoznala sa s ním už pred 13 rokmi. Rizman sa s prezidentkou angažoval aj na kauzách ako pezinská skládka a pôsobili teda aj v občianskom združení Via Iuris ešte pred jej pôsobením v prezidentskej funkcii. S Rizmanom tak vzniká vzťah po takmer roku od rozchodu s Konečným.

V rovnakej rodinnej situácii

Ďalšia vec, ktorá Čaputovú a Rizmana spája, je aj rodinná situácia. Obaja sú totiž rozvedení a s deťmi. Rizman má sedemročného syna.

Juraj Rizman
Zdroj: Facebook/Juraj Rizman

Juraj Rizman
Zdroj: Facebook/Juraj Rizman

Prezidentka Zuzana Čaputová má tiež deti - 19-ročnú Leu a 16-ročnú Emmu.

Čaputová s dcérami
Veľká šťastná rodina! Novú
Zdroj: Instagram.com/zuzana_caputova

Spolu na minuloročnej Pohode

Prezidentka sa po Rizmanovom boku objavila už niekoľkokrát, no vtedy ešte netvorili pár a nikomu by ani nenapadlo, že by sa v budúcnosti dali dokopy, keďže ich vzťah bol čisto pracovný. Dvojicu bolo vidieť aj počas minulého roka na festivale Pohoda.

Juraj Rizman (vľavo) so Zuzanou Čaputovou na Pohode 2019
Veľká šťastná rodina! Novú
Zdroj: Facebook/Zuzana Čaputová

Veľká šťastná rodina! Novú
Zdroj: SITA/Martin Medňanský

Veľká šťastná rodina! Novú
Zdroj: Facebook/Nadácia Ekopolis

Veľká šťastná rodina! Novú
Zdroj: Facebook/Amnesty International Slovakia

Veľká šťastná rodina! Novú
Zdroj: Facebook/Zuzana Čaputová - prvá prezidentka - fan klub

Rizmanova kariéra

Rizman sa dokonca ešte v roku 2017 preslávil ako hovorca roka ešte ako koordinátor komunikácie a kampaní občianskeho združenia Via Iuris. Prezidentke Zuzane Čaputovej v úrade radil v oblasti životného prostredia. O niekoľko dní sa však z tejto pozície stiahol. Jeho ďalšie kroky smerovali k novému podpredsedovi parlamentu Jurajovi Šeligovi (Za ľudí), ktorý o tejto skutočnosti koncom marca informoval na sociálnej sieti.

Dokopy sa dali na dovolenke

Napriek vyťaženiu prezidentky sa obaja snažia tráviť spolu čo najviac voľného času. V januári podľa našich informácií boli spolu na dovolenke v zahraničí. Zatiaľ však spolu nebývajú.

"Áno, sme spolu. Je to veľmi osobné, a preto, ak dovolíte, viac sa k tomu vyjadrovať nebudem," potvrdil exkluzívne pre Topky ešte v nedeľu Rizman. "Vzťah pani prezidentky je jej súkromnou záležitosťou a nijako mi neprináleží komentovať. Všetci by sme mali rešpektovať súkromie pani prezidentky," reagoval jej hovorca Martin Strižinec.

Veľká šťastná rodina! Novú
Zdroj: Vlado Benko Jr.


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/red

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články