°C

Štvrtok, 3. december 2020. Meniny má Oldrich, zajtra Barbora.

Blaha má Ficovu podporu: Je to proeurópsky orientovaný politik, tvrdí šéf Smeru

Robert Fico
Robert Fico
Zdroj: Topky/Ján Zemiar
20.05.2019 12:50

BRATISLAVA – Predseda Smeru-SD Robert Fico uviedol, že poslanec Národnej rady SR Ľuboš Blaha má jeho podporu. Vyjadril sa tak v pondelok počas tlačovej konferencie.


"Mňa zaujíma orientácia krajiny. Nikdy Ľuboš Blaha neurobil nič, čo by ohrozovalo alebo poškodzovalo našu jasnú zahraničnú politickú orientáciu," povedal Fico. Podľa jeho slov je Blaha proeurópsky orientovaný politik. "Ak má nejaký slovník, ktorý je farbistejší alebo nápaditejší, na to má každý poslanec právo," povedal Fico.  

Premiér Peter Pellegrini vo štvrtok (16. 5.) kritizoval predsedu Výboru NR SR pre európske záležitosti Blahu za jeho protieurópske vyjadrenia na sociálnej sieti. Mal by sa ich podľa neho zdržať. Väčšina poslancov vo výbore Pellegriniho postoj ocenila. 

Blaha má Ficovu podporu:
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Blaha vzal kritiku na vedomie. Premiér zároveň odmieta, aby sa Blaha vyjadroval o predstaviteľoch EÚ ako o lúzroch či o EÚ ako o organizácii, ktorá nenávidí ľudí a tento región. "To je cez čiaru," zdôraznil Pellegrini. Pripomína, že Blahu do funkcie vo výbore nominoval Smer-SD, ktorý jasne podporuje európsky projekt a členstvo Slovenska v ňom.


Galéria

Robert Fico

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články