°C

Pondelok, 19. október 2020. Meniny má Kristián, zajtra Vendelín.

Danko zobral na zápas človeka, ktorý v živote nevidel hokej: FOTO Zážitok na tribúnach

Andrej Danko a Demetris Syllouris
Andrej Danko a Demetris Syllouris
Zdroj: Facebook/Andrej Danko
15.05.2019 07:00

BRATISLAVA - Šéf parlamentu Andrej Danko včera na oficiálnej návšteve v reprezentačných priestoroch Bratislavského hradu prijal predsedu cyperskej vlády Demetrisa Syllourisa. Na programe mali okrem rokovania aj slávnostné otvorenie výstavy v priestoroch Národnej rady SR. Svojho cyperského kolegu vzal aj na hokej, ktorý videl Syllouris prvýkrát v živote.


Okrem oficiálneho programu vzal svojho cyperského kolegu na hokejový zápas. Demetris Syllouris videl hokej prvýkrát v živote a tento šport ho naozaj nadchol. Dokonca uvažuje nad tým, že by zaviedol hokej aj na Cypre. Okrem toho absolvoval so šéfom parlamentu otvorenie výstavy v Národnej rade SR.

Danko zobral na zápas
Zdroj: Kancelária NR SR

Hokej videl prvýkrát v živote

„Cyperského kolegu som zobral na zápas. Hokej videl naživo prvýkrát v živote. Tak sa mu zapáčil, že uvažuje nad zavedením hokeja aj na Cypre,“ uviedol na sociálnej sieti Danko. Cyperského predsedu vlády Syllourisa tento šport naozaj nadchol. „Nie, je to prvýkrát a je to veľmi vzrušujúce. Je to dokonca vzrušujúcejšie než futbal. Možno je čas zaviesť tento šport aj na Cypre,“ povedal. 

Danko zobral na zápas
Zdroj: Kancelária NR SR

Musíme ukázať, že riešením problému nemôže byť konflikt

Danko včera prijal predsedu cyperskej vlády, súčasťou návštevy bolo aj otvorenie slávnostnej výstavy. „Bez ohľadu na to, aká bola, je alebo bude na Slovensku vláda, sme jednotní v tom, že misia našich vojakov na Cypre má svoj význam,“ vyjadril sa Danko. Podľa neho nikto na našom území nepochybuje, že je potrebné podať Cypru pomocnú ruku. Riešenie tejto situácie leží podľa šéfa parlamentu aj na pleciach OSN.

Danko zobral na zápas
Zdroj: Kancelária NR SR

Na stretnutí sa rozprával so svojím náprotivkom aj o tom, že je nutnosťou priblížiť utrpenie cyperského národa. „Je potrebné ukazovať fotografie obetí, miesta, z ktorých Cyperčania museli odísť a dnes sú prázdne. Aby sme vystríhali všetkých, ktorí si myslia, že riešením nejakého problému môže byť konflikt,“ doplnil Danko.

Danko zobral na zápas
Zdroj: Kancelária NR SR

Danko zobral na zápas
Zdroj: Kancelária NR SR

Danko ďakoval slovenským vojakom

Zároveň poďakoval všetkým slovenským vojakom, ktorí sa zúčastňovali alebo zúčastňujú misií na Cypre. „Verím, že jedného dňa naši vojaci z Cypru odídu a verím, že to bude v deň, keď budú všetci Cyperčania šťastní, že ich problém je vyriešený,“ uzavrel šéf národnej rady.

Danko zobral na zápas
Zdroj: Kancelária NR SR

Predseda parlamentu Cyperskej republiky Demetris Syllouris spolu s veľvyslancom Cyperskej republiky v Slovenskej republike Michalisom Stavrinosom zároveň poďakovali predsedovi parlamentu za možnosť vytvoriť výstavu v priestoroch národnej rady.

Danko zobral na zápas
Zdroj: Kancelária NR SR

„Je pre mňa cťou, že tu dnes môžem byť s mojím priateľom, predsedom Národnej rady SR Andrejom Dankom a spoločne s ním otváram výstavu, ktorá vyjadruje úctu k slovenským vojakom. Vyjadrujem vďaku slovenskému národu od celej našej krajiny,“ dodal Syllouris. Výstava bude v priestoroch parlamentu sprístupnená do konca mája 2019 a po jej ukončení cyperská strana usporiada rovnakú výstavu v Snemovni reprezentantov v Nikózii.

Danko zobral na zápas
Zdroj: Kancelária NR SR


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/AMaj

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články