Ministerky v hokejovom ošiali, FOTO s legendami: Saková vo vlastnom drese, veľká česť pre Matečnú | Topky.sk

°C

Sobota, 7. december 2019. Meniny má Ambróz, zajtra Marína.

Ministerky v hokejovom ošiali, FOTO s legendami: Saková vo vlastnom drese, veľká česť pre Matečnú

Ministerky rezortov takisto fandia hokeju
Ministerky rezortov takisto fandia hokeju
Zdroj: Facebook
16.05.2019 05:55

BRATISLAVA - Hokejová mánia zachvátila Slovensko. Tohtoročné majstrovstvá sveta sa konajú v dvoch najväčších mestách Slovenska - v Košiciach a v Bratislave. Zápasy nielen našich hokejistov si nenechajú ujsť ani naše ministerky. Dokonca sa stretli aj s legendami slovenského hokeja. Niektorým sa nepodarilo vidieť naživo Slovákov, a tak si vychutnali zápasy ostatných tímov.


Nielen mužská časť politikov a ministrov fandí hokeju. Zahanbiť sa nedali ani naše ministerky a aj napriek nabitým programom stihli navštíviť niektoré zápasy. Dokonca sa stretli aj s hokejovými legendami. 

Saková má aj vlastný dres

Pondelkový zápas si nenechala ujsť ministerka vnútra Denisa Saková, ktorá má dokonca dres so svojím menom. „Môj pracovný týždeň som začala na východe Slovenska,“ uviedla na sociálnej sieti s tým, že na východe Slovenska navštívila niekoľko miest.

Ministerky v hokejovom ošiali,
Zdroj: Facebook/Denisa Saková

Po oficiálnom programe nevynechala ani zápas Slovenska s Kanadou, v ktorom našim hokejistom o chlp ušlo víťazstvo. „Večer som fandila slovenským hokejistom. Veľká škoda a veľká smola. Ale nevadí, ideme ďalej,“ dodala. 

Ministerky v hokejovom ošiali,
Zdroj: Facebook/Denisa Saková

Ministerky v hokejovom ošiali,
Zdroj: Facebook/Denisa Saková

Športom ku zdraviu

Hokeju fandí aj ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská. Šport predsa prispieva ku zdraviu. „Aj my fandíme v týchto dňoch hokeju. Po pracovnom dni sme si boli oddýchnuť na zápase Francúzska a Nemecka v Košiciach,“ napísala na sociálnej sieti. Na zápas ju sprevádzala aj hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová. 

Ministerky v hokejovom ošiali,
Zdroj: Facebook/MZ SR

„Hokej sa v týchto dňoch u nás na Slovensku, prirodzene, nedá prehliadnuť,“ uviedla Kalavská pre Topky s tým, že ho sleduje v rámci možností. „Ako mi to čas a povinnosti umožnia a, samozrejme, nášmu tímu fandím. Spolu s rodinou sme boli nasať hokejovú atmosféru na jednom zo zápasov v Bratislave, jeden zápas som si bola pozrieť aj v Košiciach po pracovnom dni, keď som absolvovala rokovania na výjazdovom rokovaní vlády,“ dodala. 

Ministerky v hokejovom ošiali,
Zdroj: Facebook/MZ SR

Ministerky v hokejovom ošiali,
Zdroj: Facebook/MZ SR

Veľká česť pre Matečnú

Šéfka rezortu pôdohospodárstva Gabriela Matečná sa spolu s ministrom obrany Petrom Gajdošom zúčastnila prvého zápasu Českej republiky, ktorá porazila hráčov Švédska. „Včera som bola na zápase majstrovstiev sveta v hokeji medzi Českou republikou a Švédskom. Som veľký hokejový fanúšik a na hokej chodím už viac než 50 rokov!“ Zároveň mala tú česť a odovzdala cenu pre najlepšieho hráča Švédska.

Ministerky v hokejovom ošiali,
Zdroj: Facebook/Gabriela Matečná

„Bolo pre mňa veľkou cťou, keď mi organizátori majstrovstiev sveta ponúkli odovzdávať cenu pre najlepšieho švédskeho hráča. Pre mňa to bol zážitok, na ktorý budem s láskou a hrdosťou spomínať,“ uviedla na adresu zápasu. Matečná má blízko k športu aj preto, že vyrastala v športovej rodine.

Ministerky v hokejovom ošiali,
Zdroj: Facebook/Gabriela Matečná

„Môj tatko (ročník 1940) totiž chytal za hokejový klub Poprad v čase, keď Vlado Dzurila chytal za Slovan. Mamina hrávala basketbal, volejbal, stolný tenis. Vyrastala som v športovej rodine a dodnes s obľubou nielen fanúšikujem, ale aj aktívne robím mnoho druhov športov,“ uviedla ministerka na sociálnej sieti. 

Rany treba prijímať dôstojne

Aj ministerka školstva Martina Lubyová fandí hokeju, no z časových dôvodov zatiaľ nestihla navštíviť zápas na štadióne. „Hokeju fandím, aj keď v poslednej dobe z časových dôvodov sledujem zápasy najmä v TV. Na šampionáte ma veľmi zamrzel gól v posledných sekundách s Kanadou. Mrzelo ma však aj pískanie divákov pri kanadskej hymne. V športe je to ako v politike, treba vedieť prijímať rany dôstojne,“ uviedla Lubyová pre Topky. 

Ministerky v hokejovom ošiali,
Zdroj: archív M.L.

„Naši chlapci bojujú, veľmi im fandím. A preto stále verím, že budú bojovať až do konca a postúpia. Hokej vždy vytvára super atmosféru a napätie, ale dokáže ľudí aj spájať. V ostatnom čase som v tomto smere mala šťastie na zaujímavé zápasy, napríklad finále ZOH v Pyonchangu Nemecko - Rusko, rozlúčka Mira Šatana v Bratislave (na snímke s Craigom), alebo zápas Slovensko - Česko na svetovej zimnej univerziáde, kde naši vyhrali 7:2 a celkovo boli strieborní,“ dodala. 


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/AMaj

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články