°C

Nedeľa, 5. apríl 2020. Meniny má Miroslava, zajtra Irena.

NAKA má nového šéfa: VIDEO Zuriana vymenoval policajný prezident Lučanský

Národná kriminálna agentúra má nového šéfa - Zurian
Národná kriminálna agentúra má nového šéfa - Zurian
Zdroj: TASR - Pavol Zachar
02.05.2019 09:55

BRATISLAVA - Novým riaditeľom Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) je Branislav Zurian. Do funkcie ho ustanovil policajný prezident Milan Lučanský.


"Prezident Policajného zboru Milan Lučanský ustanovil do funkcie riaditeľa Národnej kriminálnej agentúry Branislava Zuriana, ktorý doposiaľ viedol národnú protizločineckú jednotku," informovala polícia na sociálnej sieti. "Urobím všetko pre to, aby som nesklamal a aby som splnil to, čo sa odo mňa očakáva," povedal Zurian. V súvislosti s fungovaním NAKA informoval, že spolu s Lučanským finišujú s reorganizáciou útvaru za využitia najefektívnejších síl a prostriedkov.

Doplnil, že osobne zatiaľ môže zhodnotiť len činnosť protizločineckej jednotky, ktorá podľa jeho názoru zaznamenala za poslednú dobu určitý pokrok. "Urobím všetko pre to, aby celá NAKA zaznamenala takýto pokrok dopredu, aby naozaj ten status špecializovaného útvaru Policajného zboru bol opodstatnený" zdôraznil.

"Čo sa týka policajtov, budem chcieť, aby na NAKA robili naozaj tí najlepší z najlepších," podotkol. Skonštatoval, že sa bude snažiť, aby vzbudzovali rešpekt nielen svojou odbornosťou, skúsenosťami, ale aj disciplínou. Vedúca komunikačného oddelenia Prezídia Policajného zboru Andrea Dobiášová potvrdila, že funkciu preberá nový riaditeľ od štvrtka.

NAKA má nového šéfa:
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

Zurian tak do funkcie nastúpi po tom, ako bývalý riaditeľ Peter Hraško požiadal minulý rok o uvoľnenie z pracovného pomeru. Lučanský sa vtedy ako dočasný policajný prezident rozhodol funkciu neobsadiť a riadením NAKA bol poverený vtedajší zástupca riaditeľa Patrik Jurík.

Koncom novembra minulého roka Lučanský vysvetlil, že napriek tomu, že ešte nebolo ukončené disciplinárne konanie, dohodol sa s Hraškom o jeho ďalšom pôsobení v polícii. Dôvodom začatia disciplinárneho konania boli viaceré pochybenia po prijatí anonymného trestného oznámenia v súvislosti s iniciatívou Za slušné Slovensko.


Galéria

Národná kriminálna agentúra má Národná kriminálna agentúra má

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: Facebook/Polícia SR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články