Nedeľa, 16. máj 2021. Meniny má Svetozár, zajtra Gizela.

Kolaps vojakov na pohrebe princa Philipa (†99): FOTO Jeden skončil na zemi a druhý… Vyzeral, že každú chvíľu odpadne!

Vojaci sa na pohrebe princa Philipa neudržali na nohách.
Vojaci sa na pohrebe princa Philipa neudržali na nohách.
Zdroj: Profimedia
19.04.2021 05:45

WINDSOR - Sobotný pohreb princa Philipa (†99) bol náročným momentom pre všetkých pozostalých. No nielen pre nich. Fotky zachytili, že smútočnú ceremóniu ťažko znášali aj vojaci. Jeden skončil na zemi a druhý... Vyzeral, že každú chvíľu odpadne!


VIDEO: Životný príbeh princa Philipa (†99)

Počas uplynulého víkendu sa Veľká Británia a celý svet lúčili s manželom kráľovnej Alžbety II., princom Philipom. Posledná rozlúčka sa konala na hrade Windsor, konkrétne v kaplnke svätého Juraja, a hoci ju obmedzovali prísne protipandemické opatrenia, bola perfektne zorganizovaná do posledných detailov. 

Neodmysliteľnou súčasťou smútočnej ceremónie bolo vyše 700 členov britskej armády. Tí niesli rakvu s pozostatkami princa Philipa a pred hradom držali čestnú stráž. No v čase, keď bola posledná rozlúčka v plnom prúde a príslušníci námornej pechoty vnášali rakvu do kaplnky, sa istí vojaci začali pasovať s nepríjemnými problémami.  

Je evidentné, že vojak, ktorý padá na zem, sa potknúť nemohol.
Kolaps vojakov na pohrebe
Zdroj: Profimedia

Fotografi zachytili jedného z vojakov, ako skončil na zemi... Zahraničné médiá prišli s vysvetlením, že sa zrejme potkol, no zábery z pádu tomu veľmi nenasvedčujú. Navyše, jeho kolega, hneď vedľa neho, na záberoch vyzerá, že tiež každú chvíľu skolabuje. Toho už pridržiava ďalší vojak a snaží sa ho udržať na nohách. 

Vojak v momente skončil na zemi.
Kolaps vojakov na pohrebe
Zdroj: Profimedia

Čo sa v daný moment stalo, nevedno. No posledná rozlúčka s členom kráľovskej rodiny je bez pochýb obrovský nátlak a vojaci sú tiež iba ľudia. Zrejme to na nich celé doľahlo a silnú chvíľu skrátka nezvládli. 

Na zábere vidno, že aj druhý vojak chce každú chvíľu skolabovať. Na nohách sa ho snaží udržať kolega.
Kolaps vojakov na pohrebe
Zdroj: Profimedia


Pohreb princa Philipa (†99) ONLINE: Smútočný obrad skončil, Alžbeta II. sedela úplne sama!Galéria

Vojaci sa na pohrebe

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články