Proces s východoslovenskou podnikateľkou Eleonórou Kabrheľovou odročili až na január | Topky.sk

Utorok, 22. október 2019. Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

Proces s východoslovenskou podnikateľkou Eleonórou Kabrheľovou odročili až na január

Eleonóra Kabrheľová
Eleonóra Kabrheľová
Zdroj: Miro Vacula
01.10.2019 13:15

BRATISLAVA - Trojčlenný senát Okresného súdu Bratislava I (OS) odročil v utorok proces s východoslovenskou podnikateľkou Eleonórou Kabrheľovou, obžalovanou z podvodu, a s ďalšími spoluobžalovanými, na január. Dôvodom odročenia bolo vopred doručené písomné ospravedlnenie neúčasti jedného z obžalovaných. Vo veci sa bude pojednávať 14. januára budúceho roku. Informoval o tom hovorca Krajského súdu v Bratislave (KS) Pavol Adamčiak.


Naposledy musel OS BA I začiatkom júna proces odročovať z dôvodu práceneschopnosti Eleonóry Kabrheľovej. V marci sa zase ospravedlnila jedna členka senátu. Skoré ukončenie tejto kauzy sa na tomto súde nepredpokladá. Krajská prokuratúra v Bratislave totiž pôvodne navrhla vypočuť 80 svedkov, vypočutých bolo približne 60.

Eleonóra Kabrheľová. je obžalovaná z faktoringového podvodu a neodvedenia dane s ďalšími piatimi spoluobžalovanými. Medzi nimi je aj Maroš M., ktorý bol v minulosti odsúdený za podvod pri výstavbe nájomných bytov v košickej lokalite Furča. Podľa prvého bodu obžaloby mala Eleonóra Kabrheľová s Marošom M., Dušanom K. a Marekom K. v roku 2007 presvedčiť konateľa banskobystrickej firmy, že ak podpíše faktoringovú zmluvu, túto spoločnosť získa. Potom mali vyhotoviť podľa obžaloby tri falošné dodávateľské faktúry. Údajné pohľadávky vyplývajúce z týchto faktúr previedli na faktoringovú spoločnosť, ktorá Eleonóre Kabrheľovej. podľa obžaloby vyplatila takmer 700.000 eur.

Podľa druhého bodu obžaloby Eleonóra Kabrheľová, Donald D. a Peter M. od septembra 2007 nafingovali kúpu tlačiarenského stroja za takmer 3,2 milióna eur a na tomto základe si uplatnili nadmerný odpočet DPH vo výške viac ako 500.000 eur. Daňový úrad peniaze nevyplatil, pretože pri kontrole zistil neoprávnené uplatnenie odpočítania dane. V tejto kauze sa začalo pojednávať v marci 2014.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články