°C

Utorok, 1. december 2020. Meniny má Edmund, zajtra Bibiana.

Pokračuje proces s Norou Kabrheľovou: Známa podnikateľka opäť pred súdom!

Eleonóra Kabrheľová
Eleonóra Kabrheľová
Zdroj: Miro Vacula
22.09.2020 10:00

BRATISLAVA - Pred senátom Okresného súdu Bratislava I pokračuje po dlhšej prestávke proces s východoslovenskou podnikateľkou Eleonórou Kabrheľovou, predtým známou ako Eleonóra Mojsejová, a ďalšími spoluobžalovanými z podvodov.


Na hlavné pojednávanie sa dostavila Eleonóra Kabrheľová aj ďalší dvaja obžalovaní. Zvyšní traja dali súhlas na pojednávanie v neprítomnosti a z desiatich predvolaných svedkov sa nedostavil ani jeden. "Súd dnes vykoná prehrávanie zvukových a zvukovoobrazových záznamov, ktoré sú ako CD a DVD súčasťou spisového materiálu," informoval hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Marcový termín vo veci bol zrušený z dôvodu opatrení proti šíreniu nového koronavírusu. Predtým sa vo veci malo pojednávať v polovici januára. Proces sa odročil, keďže sa opätovne nedostavila Eleonóra Kabrheľová a jeden spoluobžalovaný. Riadne sa v kauze vtedy už nekonalo viac ako rok, keď senát musel z rozličných dôvodov proces najmenej tri razy odročovať. Skoré ukončenie tejto kauzy sa na tomto súde nepredpokladá. Krajská prokuratúra v Bratislave totiž pôvodne navrhla vypočuť 80 svedkov, vypočutých bolo približne len 60.

Pokračuje proces s Norou
Zdroj: Miro Vacula

Obžalovaná z faktoringového podvodu a neodvedenia dane

Kabrheľová je obžalovaná z faktoringového podvodu a neodvedenia dane s ďalšími piatimi spoluobžalovanými. Podľa obžaloby mala s Marošom M., Dušanom K. a Marekom K. v roku 2007 presvedčiť konateľa banskobystrickej firmy, že ak podpíše faktoringovú zmluvu, túto spoločnosť získa. Potom mali vyhotoviť podľa obžaloby tri falošné dodávateľské faktúry. Údajné pohľadávky vyplývajúce z týchto faktúr previedli na faktoringovú spoločnosť, ktorá Kabrheľovej podľa obžaloby vyplatila takmer 700.000 eur.

Eleonóra Kebrheľová., Donald D. a Peter M. taktiež od septembra 2007 nafingovali kúpu tlačiarenského stroja takmer za 3,2 milióna eur a na tomto základe si uplatnili nadmerný odpočet DPH vo výške viac ako 500.000 eur. Daňový úrad peniaze nevyplatil, pretože pri kontrole zistil neoprávnené uplatnenie odpočítania dane. V tejto kauze sa začalo pojednávať v marci 2014.


Galéria

Eleonóra Kabrheľová

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články