Štvrtok, 28. október 2021. Meniny má Dobromila, zajtra Klára.

Vyvodzovanie dôsledkov ohľadom spisu Technopol je predčasné, tvrdí Praženková

Lenka Praženková
Lenka Praženková
Zdroj: TASR - Pavol Zachar
20.11.2018 13:00

BRATISLAVA - Ďalší postup v prípade zmiznutého spisu v kauze Technopol a prípadné vyvodenie dôsledkov zváži predsedníčka Súdnej rady SR Lenka Praženková, keď budú známe výsledky šetrenia. Informovala o tom v utorok po stretnutí s prezidentom Andrejom Kiskom.


Praženková ozrejmila, že hneď po medializácii sa informovala u predsedu krajského súdu aj u predsedníčky okresného súdu o vzniknutej situácii. "Bola som informovaná, že sa začala rekonštrukcia spisu, a že je snaha o skompletizovanie tohto spisu," povedala a doplnila, že prebieha zisťovanie, kde nastala chyba, a kde sa stratila časť spisu.

Otázka vyvodzovania dôsledkov a ďalšieho postupu je podľa nej predčasná. Predsedníčka súdnej rady vyzvala predsedu KS a predsedníčku OS, aby ju informovali, v akom štádiu je šetrenie. "Podľa toho, aké budú výsledky, tak podľa toho zvážim ďalší postup," vysvetlila.

Zákonný sudca oznámil informáciu o chýbajúcej časti spisu v kauze Technopol predsedníčke OS Bratislava I Anne Kašajovej 10. októbra. Tá o dva dni neskôr vydala pokyn na rekonštrukciu spisu. Minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) podal pre chýbajúcu časť spisu trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Potvrdil, že zo spisu chýbajú strany 43 až 330, čo na nich bolo, nie je zrejmé.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články