°C

Pondelok, 23. november 2020. Meniny má Klement, zajtra Emília.

Zádrhel vo vyšetrovaní kauzy Nočného vlka z Dolnej Krupej: Hambálek je na motorkárskej dovolenke

Jozef Hambálek
Jozef Hambálek
Zdroj: podkapotou.zoznam.sk / Jozef Vydra
03.09.2018 13:00

TRNAVA – Slovenská stavebná inšpekcia napriek doručenému podnetu zatiaľ nevykonáva štátny stavebný dohľad v objektoch v Dolnej Krupej, kde má svoju európsku pobočku ruské motorkárske zoskupenie Noční vlci. Inšpekcia podľa Miroslava Hanečku z inšpektorátu v Nitre čaká na návrat majiteľa Jozefa Hambálka z motorkárskej dovolenky.


Hambálek sa má vrátiť 9. septembra, po tomto termíne bude podľa Hanečku vykonaný štátny stavebný dohľad v objektoch, ktoré vlastní Hambálkova spoločnosť Hangár 58. Podnet inicioval poslanec Národnej rady SR Ján Budaj a jeho poslanecký asistent a občiansky aktivista Juraj Smatana. Dôvodom bolo podozrenie, že areál bývalej inseminačnej stanice v lokalite Rybníčky je v súčasnosti využívaný v rozpore s platným územným plánom obce Dolná Krupá a pravdepodobne aj v rozpore s pôvodnými kolaudačnými rozhodnutiami.

Môže tak dochádzať k porušeniu zákona o územnom plánovaní a stavebnom poriadku. Aktuálny územný plán Dolnej Krupej povoľuje v tejto lokalite poľnohospodársku výrobu a izolačnú a verejnú zeleň. Nesúlad terajšieho stavu s územno-plánovacou dokumentáciou konštatovali aj poslanci Obecného zastupiteľstva v Dolnej Krupej, riešenie však prenechali Slovenskej stavebnej inšpekcii, inšpektorátu v Nitre.

Hambálek sa netajil tým, že betónovým plotom a žiletkovým drôtom obohnaný areál nevyužíva na poľnohospodárstvo. Zhromažďoval tam starú vojenskú techniku pre pripravované múzeum zamerané na obdobie II. svetovej vojny, ďalej automobilové a motocyklové veterány a avizoval využívanie areálu aj ďalšie aktivity, ako napríklad ,,eventovo-zábavné centrum pre rodiny“.

Je známe, že na offroadovej dráhe vykonávali výcvik na bojovom vozidle aj členovia združenia Slovenskí branci. Ministerstvo hospodárstva Hambálkovi vyrubilo pokutu 33-tisíc eur za to, že si nesplnil zákonnú povinnosť písomne informovať ministerstvo o kategóriách, typoch a množstve znehodnotených výrobkov obranného priemyslu, ktoré vlastní, vrátane miesta ich uloženia.


Galéria

Jozef Hambálek V objekte, ktorý patrí

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články