°C

Utorok, 24. november 2020. Meniny má Emília, zajtra Katarína.

Tragédia na stavbe bratislavského obchvatu! Zahynul 40-ročný muž, prípad už rieši polícia

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR - Martin Baumann
17.02.2020 13:40

BRATISLAVA – Na stavbe bratislavského nultého obchvatu, diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7, sa v piatok 14. februára stal smrteľný pracovný úraz. Potvrdila to polícia s tým, že k nemu došlo na úseku staveniska smerom od bratislavských Podunajských Biskupíc na Lieskovec. V tomto prípade už začala polícia trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.


K pracovnému úrazu malo dôjsť tak, že vodič nákladného vozidla pri cúvaní narazil do 40-ročného muža. "Ten pri náraze utrpel zranenia, ktorým podľahol. Dychová skúška u vodiča bola negatívna. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave II začal v tomto prípade trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Bližšie okolnosti tohto prípadu sú predmetom vyšetrovania," povedala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Lucia Mihalíková.

Prečítajte si aj: FOTO Vodička (41) jazdila po Bánovciach bez svetiel, nafúkala 2,17 promile

TASR oslovila s otázkami aj koncesionára projektu bratislavského obchvatu - spoločnosť Zero Bypass Limited a hlavného zhotoviteľa stavby - spoločnosť D4R7 Construction. Na otázky k pracovnému úrazu zatiaľ neodpovedali.

Bratislavský obchvat buduje združenie firiem na čele so španielskou spoločnosťou Cintra. Cesta sa stavia ako projekt verejno-súkromného partnerstva (PPP projekt). Koncesionár ju má postaviť a bude ju 30 rokov prevádzkovať, za čo mu bude štát platiť počas 30 rokov splátky. Projekt zahŕňa stavbu 27 kilometrov dlhého diaľničného úseku D4 medzi Jarovcami a Račou a približne 32 kilometrov dlhého úseku rýchlostnej cesty R7 medzi Prievozom a Holicami.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články