°C

Nedeľa, 23. február 2020. Meniny má Roman, Romana, zajtra Matej.

Zsuzsová má na krku ďalšiu obžalobu: Vražda primátora!

Zdroj: Topky/Peter Korček
22.01.2020 15:28

BRATISLAVA - Prokurátor úradu špeciálnej prokuratúry podal dnes na Špecializovaný trestný súd obžalobu vo veci objednania vraždy primátora Hurbanova Lázslóa Basternáka a účasti na jeho vražde. Potvrdila to hovorkyňa generálnej prokuratúry Andrea Predajňová. Ako dodala, obžalobu podali na tri osoby - Romana Ostružlíka ako objednávateľa, Alenu Zsuzsovú ako sprostredkovateľku objednania a Vladimíra Mosnára, ktorý objednávku prevzal a zadal ju vykonať.


„Všetci traja sú obvinení z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy. V prípade uznania viny im hrozí trest odňatia slobody na 25 rokov alebo na doživotie," uviedla Predajňová. V pôvodnom konaní už bol právoplatne odsúdený Štefan Kaluz, ktorý bol strelec (vykonávateľ skutku), na 25 rokov odňatia slobody.

Vražda Basternáka

Roman Ostružlík je stíhaný väzobne a Vladimír Mosnár je už vo výkone trestu odňatia slobody pre inú trestnú činnosť. Alena Zsuzsová je vo väzbe v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Exprimátora a regionálneho politika Basternáka zavraždili 9. júla 2010 vo večerných hodinách pred jeho domom. Polícia vtedy pracovala s verziou, že vraždu si niekto objednal. Kaluz však objednávateľa neprezradil.

Vladimír Mosnár je bývalý šofér Aleny Zsuzsová. Tá robila Ostružlíkovi politickú kampaň proti zavraždenému Basternákovi. Mosnár je bývalý príslušník skupiny sýkorovcov a s Kaluzom pracovali pre rovnakú SBS.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články