Autobusár dostal bombu do tváre: FOTO Udrel ho žiak základnej školy, vodiči sa už detí boja | Topky.sk

°C

Pondelok, 9. december 2019. Meniny má Izabela, zajtra Radúz.

Autobusár dostal bombu do tváre: FOTO Udrel ho žiak základnej školy, vodiči sa už detí boja

Krvavý incident pri osade Dobrá Vôľa.
Krvavý incident pri osade Dobrá Vôľa.
Zdroj: Reprofoto/Noviny.sk
13.11.2019 09:40

SPIŠSKÉ VLACHY - Šofér autobusu sa stal terčom surového útoku. Ranu päsťou mu uštedril žiak základnej školy, ktorému sa privrela školská taška do dverí autobusu. Vodič skončil na chirurgii, mladý bitkár zbabelo ušiel. Incident mal ale niekoľko svedkov, ktorí školáka spoznali. Policajtom preto netrvalo dlho, kým ho vypátrali.


Krvavý incident sa udial na autobusovej zastávke, keď sa deti vracali zo školy. Jednému zo žiakov sa privrela školská taška do dverí autobusu. „Keď vodič išiel situáciu riešiť, po otvorení dverí dostal úder od žiaka,“ opísal pre televíziu JOJ Ľubomír Pastiran, riaditeľ dopravcu DZ Spišská Nová Ves.

Krvavý incident pri osade
Zdroj: Reprofoto/Noviny.sk

Mladý bitkár po útoku zbabelo ušiel. Keďže ho mnoho svedkov spoznalo, policajtom zo Spišských Vlách netrvalo dlho, kým školáka vypátrali. „Policajti však už disponujú informáciou o osobe páchateľa tohto skutku a v súvislosti s jeho spáchaním už vykonávajú potrebné procesné úkony,“ povedala krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová. „Vodič odišiel do nemocnice, kde mu bola zašitá tržná rana,“ dodal Pastiran.

Krvavý incident pri osade
Zdroj: Reprofoto/Noviny.sk

Čítajte aj: Vyšetrovanie surového útoku na manželov v bratislavskej MHD ukončili: Nespratníci sa možno postavia pred súd

Autobusárovo zranenie v oblasti úst si vyžiadalo tri štichy. Útok vraj bol taký rýchly a nečakaný, že sa ani nestihol brániť. „Bolo v zmysle Trestného zákona začaté trestné stíhanie pre trestný čin výtržníctva,“ uviedla Ivanová.

Krvavý incident pri osade
Zdroj: Reprofoto/Noviny.sk

Autobusári sa už detí boja

Linka na trase Spišské Vlachy - Žehra je pre dopravcu problémová, pretože menšie incidenty sú tam na dennom poriadku.

Krvavý incident pri osade
Zdroj: Reprofoto/Noviny.sk

Najproblémovejšie sú tri spoje, ktoré vezú deti z osady do a zo školy. Po tomto útoku sa osadníkov už boja aj samotní vodiči autobusov. „Po tejto udalosti je problém ešte väčší obsadiť miesto vodiča, pri týchto ťažkých spojoch. Sme komunikovali s obcou Žehra, že absentujú komunitní pracovníci. A problémy, ktoré sú tam dennodenne, tak sa stupňujú,“ povedal Pastiran.


Galéria

Krvavý incident pri osade Krvavý incident pri osade Krvavý incident pri osade Krvavý incident pri osade Krvavý incident pri osade

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články