°C

Streda, 2. december 2020. Meniny má Bibiana, zajtra Oldrich.

Posun v kauze zadržaných mobilov sudcov! NAKA zriadila Hmlu, mala by sa Jankovská začať báť?

 V prípade zadržaných mobilov bolo začaté trestné stíhanie.
V prípade zadržaných mobilov bolo začaté trestné stíhanie.
Zdroj: Facebook,tasr
09.10.2019 17:30

BRATISLAVA - V súvislosti so zadržanými mobilmi sudcov dal riaditeľ NAKA Branislav Zurian svojím rozkazom zriadiť pracovnú skupinu s názvom Hmla, ktorá sa zaoberá vyšetrovaním prípadu. Informovala o tom polícia na sociálnej sieti s tým, že skupina je zložená z vyšetrovateľa, operatívcov a analytika.


Prečítajte si viac: NAKA nezhabala telefón len Jankovskej: O mobil prišla aj asistentka smeráckeho poslanca

V prípade bolo začaté trestné stíhanie vo veci pre viaceré trestné činy. Zatiaľ však nebola obvinená žiadna konkrétna osoba.

Polícia vykonala už v auguste zaisťovacie úkony v trestnej veci týkajúcej sa korupčnej trestnej činnosti a zneužívania právomoci verejného činiteľa. NAKA zasahovala v súvislosti so zaistenými správami, ktoré nešpecifikovala.

Mobil zhabali aj Jankovskej

Mobilný telefón odovzdala polícii aj dnes už bývalá štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti a sudkyňa Monika Jankovská. Zaisťovacie úkony sa mali týkať aj sudcov okresných a krajských súdov a jedného prokurátora.

Prečítajte si aj: Ďalšia THREEMA dokazuje Jankovskej špinavé praktiky! Takto sa chcela zbaviť svedka

Posun v kauze zadržaných
Zdroj: Jan Zemiar

Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik tento týždeň nevedel povedať, kedy padne rozhodnutie v prípade sudcov a prokurátora, ktorým mali byť odobraté mobily. "Spis si prokurátorka vyžiadala, preskúma spis a bude na jej rozhodnutí, či sú tam dôvody na vznesenie, alebo nie sú," odpovedal novinárom v súvislosti s tým, či budú vznesené obvinenia.


Galéria

 V prípade zadržaných NAKA vykonala v Šali NAKA vykonala v Šali

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články