°C

Piatok, 2. október 2020. Meniny má Levoslav, zajtra Stela.

Hororové nálezy v národnom parku: FOTO Polícia vyšetruje, kto zastrelil medveďa, mrazivé slová ekológa

Mŕtvy medveď v NP Veľká Fatra.
Mŕtvy medveď v NP Veľká Fatra.
Zdroj: FB/M. A.
23.09.2019 22:00

VEĽKÁ FATRA – Mŕtve medvede ležali pod stromom. Zoologičke zo Správy národného parku Veľká Fatra sa tak v priebehu pár dní naskytli dva hrozné pohľady. Ekológ s odvolaním sa na znalcov tvrdí, že obdobných prípadov je na Slovensku každý rok desiatky.


Zoologička Mária Apfelová na sociálnej sieti zverejnila hrôzostrašné snímky. Na jej fotkách z piatka je nezákonne zastrelený medveď v územnej pôsobnosti Národného parku Veľká Fatra. „Po ohlásení nálezu uhynutého medveďa hnedého sme spoločne so zástupcami miestneho PZ a polície vykonali obhliadku na mieste nálezu. Medveď bol zastrelený dlhou guľovou zbraňou,“ opísala Apfelová.

Zastrelená šelma v národnom parku.
Zastrelený medveď v národnom
Zdroj: FB/M. A.

Zoologička zároveň potvrdila, že prípad už objasňujú muži zákona. „Polícia vyhľadávala balistickú stopu a prípad rieši ako trestný čin, pracuje však i s verziou, že mohlo ísť o sebaobranu,“ doplnila.

Zastrelený medveď v národnom
Zdroj: FB/M. A.


Čítajte aj: V prievidzských lesoch sa strieľalo: VIDEO Padli diviak a medvedica, poľovník v tom má jasno


O pár dní bola objavená ďalšia uhynutá šelma. „Včera (22.9.) bol nájdený v územnej pôsobnosti NP Veľká Fatra ďalší mŕtvy medveď. Príčina úhynu nie je jasná,“ skonštatovala Apfelová.

V nedeľu bol usmrtený ďalší medveď hnedý.
Mŕtvy medveď v NP
Zdroj: FB/M. A.

Podľa profesionálneho ekológa Erika Baláža si pytliaci väčšinou svoje koristi aj odvezú. „Podľa znalcov sú takýchto prípadov na Slovensku každý rok desiatky. Väčšinu pytliaci odvezú a nik sa o tom nedozvie. Niektoré sa nájdu uhynuté, a ďalšie žijú so zranením aj celé roky,“ uviedol Baláž, ktorý je známy z iniciatívy My sme les.  

Mŕtvy medveď v NP
Zdroj: FB/M. A.


Galéria

Mŕtvy medveď v NP Zastrelená šelma v národnom Zastrelený medveď v národnom V nedeľu bol usmrtený Mŕtvy medveď v NP Zastrelený medveď v národnom

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články