Peklo v domácnosti: Muž psychicky týral manželku aj deti, Ján sa žene vyhrážal zabitím | Topky.sk

°C

Sobota, 7. december 2019. Meniny má Ambróz, zajtra Marína.

Peklo v domácnosti: Muž psychicky týral manželku aj deti, Ján sa žene vyhrážal zabitím

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: gettyimages.com
30.07.2019 11:30

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM - Policajný vyšetrovateľ z Nového Mesta nad Váhom obvinil 63-ročného muža z okresu Nové Mesto nad Váhom zo zločinu týrania blízkej a zverenej osoby. Informovala o tom Elena Antalová z oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne.


Obvinený mal od roku 2011 do 25. júla 2019 v spoločnej domácnosti spôsobovať psychické utrpenie svojej manželke a svojim, teraz už dospelým dvom deťom. Manželke mal prikazovať, čo môže robiť a ak toto nerešpektovala, mal ju slovne napádať.

„Narúšal jej spánok, musela hlásiť každý svoj pohyb, keď odišla z bytu a mal jej zakazovať do bytu doviesť akúkoľvek návštevu. Taktiež ju mal fyzicky napádať,“ uviedla Antalová s tým, že obvinenému hrozí trest odňatia slobody na sedem až 15 rokov. 

Ján sa vyhrážal manželke, že zabije ju aj seba

Niekoľko rokov týral svoju manželku aj 53-ročný Ján. Žene sa vyhrážal, že zabije ju aj seba. Konkrétnosti o dlhodobom psychickom utrpení však polícia pre citlivosť nezverejnila. Týranej žene pomohla suseda.

Ako informovala trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová, keď jej Ján povedal, že kým sa vráti z dovolenky, jeho žena bude na cintoríne a on bude v base, podala trestné oznámenie. Jána vyšetrovateľ obvinil zo zločinu týranie blízkej osoby a zverenej osoby. Stíhaný je vo väzbe.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR, SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články