Muž (50) z Hronca bil a psychicky týral družku: Za mrežami si posedí niekoľko rokov | Topky.sk

°C

Streda, 22. január 2020. Meniny má Zora, zajtra Miloš.

Muž (50) z Hronca bil a psychicky týral družku: Za mrežami si posedí niekoľko rokov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
08.08.2019 16:50

BANSKÁ BYSTRICA – Trest tri roky odňatia slobody nepodmienečne za týranie družky potvrdil dnes odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 50-ročného Mariána Kováčika z Hronca v okrese Brezno. Senát zároveň zamietol odvolania Kováčika i prokurátora, ktorý požadoval pre neho prísnejší trest. Sudca hneď nariadil aj výkon trestu a Kováčika odviedla eskorta do väzenia.


O desať rokov mladšiu družku Ľubomíru týral Kováčik najmenej od leta v roku 2016. Bývali spolu v byte na sídlisku Mazorníkovo v Brezne, kde ju po predchádzajúcich hádkach viackrát fyzicky napadol. Údermi dlaňou a päsťou jej spôsobil podliatiny pod očami. Psychicky ju týral aj po tom, ako od neho odišla a zverila sa do opatery krízového centra Náruč. Telefonicky jej vulgárne nadával a kontroloval ju, ako sa stará o ich maloletého syna. Fyzicky a psychicky atakoval družku Kováčik opakovane aj koncom roku 2017. Po tom, ako Ľubomíru zbil v marci 2018, podala na neho trestné oznámenie.

Kováčik sa bránil, že je nevinný, družku iba kontroloval, aby nepila alkohol a o syna sa riadne starala. Tvrdil, že bola na protialkoholickom liečení, ale po návrate pije vraj naďalej. Prvostupňový senát ho uznal za vinného zo zločinu týrania blízkej a zverenej osoby, ktorý páchal dlhší čas. Za to mu uložil nepodmienečný trest odňatia slobody na tri roky v ústave s minimálnym stupňom stráženia.

Proti rozsudku sa odvolal prokurátor i obžalovaný. Žalobca požadoval uložiť prísnejší trest. Kováčik zase vyhlásil, že je nevinný a žiadal vec vrátiť na doplnenie dokazovania. Krajský súd nevyhovel ani jednému a prvostupňový verdikt potvrdil. Jeho rozhodnutie je právoplatné.

 


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články