°C

Sobota, 15. august 2020. Meniny má Marcela, zajtra Leonard.

Streľba v Horovciach: Ďalšia akcia kukláčov, z domu obvineného odniesli záhadnú škatuľu

Polícia zverejnila autentické zábery z miesta činu.
Polícia zverejnila autentické zábery z miesta činu.
Zdroj: Facebook - Polícia SR
02.07.2019 14:00

DULOV - V Horovciach sa 22. júna odohrala obrovská tragédia. Na diskotéke, ktorú zorganizovali miestni hasiči, došlo k streľbe. Na mieste zahynul Jakub (†22), o pár dní neskôr vydýchol naposledy Martin. Ďalší Jakub utrpel strelné poranenie brucha a skončil v nemocnici. Po vyše týždni vykonala polícia prehliadku v rodičovskom dome obvineného Martina.


Ten má povesť čudáka, údajne mal v lese, kde sa skrýval aj po streľbe, vystavané bunkre. Vyšetrovateľ ho obvinil zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami v súbehu s obzvlášť závažným zločinom vraždy, sčasti dokonaným a sčasti v štádiu pokusu.

Šokujúce video, ktoré vzniklo pred streľbou v Horovciach: V hlavnej úlohe obvinený čudák Martin (35)

Martin sa v minulosti objavil vo videu, kde v rukách drží zbraň. Či v jeho prípade išlo len o zábavu, je po krvavom incidente otázne.
Obvinený Martin mal byť
Zdroj: reprofoto:mojevideo.sk

Informáciu o prehliadke rodičovského domu Martina v obci Dulov priniesla televízia JOJ. Na miesto v pondelok s putami na rukách a v sprievode kukláčov priviezli aj obvineného. Jeho rodičia však chýbali. Okolie ich údajne nezahliadlo počas celého týždňa.

Obete streľby v Horovciach: Martin a Jakub.
Streľba v Horovciach si
Zdroj: Facebook

"Policajti NAKA v pondelok vykonávajú domové prehliadky v rámci trestnej veci vraždy a nedovoleného ozbrojovania, z ktorých spáchania je toho času obvinený M. C. za účelom zaistenia vecí dôležitých pre trestné konanie. Vzhľadom na skutočnosť, že tieto doposiaľ neboli ukončené, nie je možné poskytnúť bližšie informácie," vyjadrilo sa Prezídium Policajného zboru SR. 

Záhadná škatuľa

Zástupcovia zákona na mieste hľadali zbrane a náboje. Podľa spomínanej televízie si odnášali úlovok - škatuľu. Jej obsah je však záhadou. 

Autentické zábery z miesta
Zdroj: Facebook-Polícia SR

Desivá scéna sa odohrala v noci z piatka na sobotu. Všetkému mal predchádzať incident, po ktorom Martin z miesta odišiel. Neskôr sa mal vrátiť so zbraňou v ruke. Po streľbe útočník ušiel do lesa, kde sa niekoľko hodín ukrýval. Vyšetrovanie prípadu prevzala národná protizločinecká jednotka NAKA. Obvinenému hrozí 25 rokov za mrežami, prípadne výnimočný trest, ktorým je doživotie.


Galéria

Polícia zverejnila autentické zábery Martin sa v minulosti Obete streľby v Horovciach: Autentické zábery z miesta

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články