°C

Utorok, 11. august 2020. Meniny má Zuzana, zajtra Darina.

Kapitána súdia za sériovú vraždu a znásilnenie: Poznajú sedem obetí, nechutný rekord

Podozrivý Nicos Metaxas
Podozrivý Nicos Metaxas
Zdroj: profimedia.sk
21.05.2019 14:30

NIKÓZIA - O ďalších osem dní predĺžil v utorok súd v Nikózii väzbu 35-ročnému kapitánovi cyperskej armády, ktorý je podozrivý z vraždy siedmich cudziniek. V prípade dokázania viny by sa tento muž stal prvým sériovým vrahom v dejinách tohto ostrovného štátu. Píše o tom agentúra AP.


Jeden z vyšetrovateľov pred súdom uviedol, že podozrivý muž priviedol políciu minulý týždeň do oblasti mimo hlavného mesta, v ktorej sa mal nachádzať bližšie nešpecifikovaný dôkazový materiál jeho násilnej trestnej činnosti.

Podozrivý muž, ktorého totožnosť polícia nezverejnila, sa písomne priznal k vražde troch Filipínok a šesťročnej dcéry jednej z nich, rumunskej matky s osemročnou dcérou, ako aj ženy pôvodom pravdepodobne z Nepálu.

Mrazivé detaily

Agentúra AP ešte na začiatku mája informovala, že polícia momentálne muža vyšetruje pre podozrenia z ďalšieho trestného činu - znásilnenia 19-ročnej ženy, ktorú fotografoval ako modelku. Znásilnil ju vo svojom aute na predmestí Nikózie začiatkom roka 2017 po tom, ako ju zavolal, že jej odovzdá zhotovené fotografie.

Na súde v meste Nikózia to povedal vedúci oddelenia vyšetrovania trestných činov. Dodal, že kapitán cyperskej armády si znásilnenie nahral na mobilný telefón. Obeť znásilnenia zatelefonovala manželke agresora a povedala jej, čo sa stalo. 

Kapitána súdia za sériovú
Zdroj: profimedia.sk

Cyperské úrady objavili v uplynulých týždňoch telá piatich žien pohodených na troch rôznych miestach - vrátane dvoch jazier - západne od cyperskej metropoly Nikózia. Prvé z tiel našli 14. apríla turisti v banskej šachte zatopenej po silnom daždi.  

Podľa správ denníka The Sydney Morning Herald sa muž so svojimi obeťami zoznamoval on-line. Väčšina z nich pracovala ako pomocníčka v domácnosti a zmizla v období od septembra 2016 do júla až augusta 2018.

 


Galéria

Podozrivý Nicos Metaxas

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články