Sobota, 18. september 2021. Meniny má Eugénia, zajtra Konštantín.

Zvrat v kauze odpadkových bossov: Policajt mal brať úplatky, teraz je všetko inak

Martin Andrejčák a Ján Majo na súde.
Martin Andrejčák a Ján Majo na súde.
Zdroj: Martin Bublavý
07.08.2018 16:05

BRATISLAVA - Po nástupe nového policajného prezidenta Milana Lučanského zasahovala policajná inšpekcia v Národnej kriminálnej agentúre. Vyšetrovateľa Jána Maja vyviedli kukláči v putách a obvinili ho zo zločinu príjimania úplatku, ktorý mal zobrať od Michala Kováča z firmy Vassal Eko.


Spolu s Majom bol obvinený aj ďalší policajt, operatívec Martin Samuel. Vo väzbe skončil aj Michal Kováč, šéf Vassal Eko spolu s Martinom Andrejčákom rovnako z firmy Vassal Eko. Andrejčáka s Majom nakoniec súd nechal na slobode, Kováč so Samuelom sú stale vo väzbe.

Zvrat v kauze odpadkových
Zdroj: Martin Bublavý

Po mesiaci však Ján Majo už obvinený nie je. S informáciou prišla nadácia Zastavme korupciu. Prokurátor úradu špeciálnej prokuratúry Peter Jenčík vyhovel jeho sťažnosti a konštatoval, že uznesenie, ktorým ho začali stíhať, je nezákonné.

“Skutok, ktorým mu bolo vznesené obvinenie je naformulovaný veľmi vágne, nepresne a nevystihuje protiprávnosť konania Jána M.,” uviedol v rozhodnutí, ktoré má nadácia k dispozícii. Podľa pokurátora nie je jasné, akú výhodu či službu mal policajt za údajné úplatky poskytnúť. Sám Majo je presvedčený, že celá kauza aj obvinenie boli nezákonné.

Martin Andrejčák
Zvrat v kauze odpadkových
Zdroj: Martin Bublavý

"Viete, čo si mám myslieť o tom, keď jeden prokurátor má chce dostať za každú cenu do väzby a potom nakoniec sám prizná, že nie sú ani dôvody na vyšetrovanie, keď zistia, že už nie som policajt? Nesúvisí to náhodou s tým, že som išiel tvrdo po týchto zločincoch?" povedal pre Topky Majo.

Vojna odpadkových bossov

Hlavný svedok v celom prípade je totiž Michal Grebeči, ktorý je bývalým spolupracovníkom Michala Kováča a v súčasnosti prevádzkuje recyklačný dvor pri Ivanke pri Dunaji. Ide o Jabĺčkový sad, v ktorom má byť rovnako nelegálna skládka.

Michal Grebeči, Michal Kováč a šéf OLO Branislav Cimmerman
Fotografia, ktorá sa rozšírila
Zdroj: FB/Bratislava bez odpadu

Fotografiu, na ktorej sú Kováč a Andrejčák na dovolenke spolu s environpolicajtom, mal vytiahnuť práve on. Policajti mali prijímať úplatky aj v podobe televízora, či hotovosti. Ešte v júni na súde to ale Majo poprel, dokonca tvrdil, že Grebeči je trestné stíhaný a práve on ho vyšetroval.


Galéria

Martin Andrejčák a Ján Martin Andrejčák Michal Grebeči, Michal Kováč

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články