FOTO Vážne nehody motorkárov pri Senici a Hlohovci: Polícia apeluje na bezpečnosť | Topky.sk

Utorok, 16. júl 2019. Meniny má Drahomír, zajtra Bohuslav.

FOTO Vážne nehody motorkárov pri Senici a Hlohovci: Polícia apeluje na bezpečnosť

Nehody motorkárov
Nehody motorkárov
Zdroj: KR PZ v Trnave
25.07.2018 19:30

SENICA - Polícia v utorok 24. júla zasahovala v okresoch Senica a Hlohovec pri dvoch dopravných nehodách motocyklistov. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Mária Linkešová.


Prvá nehoda bola nahlásená v popoludňajších hodinách v obci Kúty, kde 42-ročná žena vychádzala na osobnom aute z miesta ležiaceho mimo cesty a odbočovala doľava. Z obce Sekule práve prichádzal 26-ročný vodič z Brodského na motocykli a došlo k zrážke. Vodič motocykla utrpel pri nehode ťažké zranenia, s ktorými bol prevezený letecky do nemocnice. "Polícia alkohol u ženy nezistila, u vodiča bola odobratá krv. Okolnosti dopravnej nehody a mieru zavinenia u účastníkov nehody naďalej vyšetruje aj za pomoci znalca z odboru cestná doprava," uviedla Linkešová.

Nehody motorkárov
Zdroj: KR PZ v Trnave

Krátko po tejto udalosti prijala polícia informáciu o nehode motocyklistu medzi obcami Pastuchov a Hlohovec. Vodič z Nitry vo veku 21 rokov neprispôsobil rýchlosť svojim schopnostiam a povahe vozovky, v pravotočivej zákrute prešiel do protismeru a došlo k zrážke s osobným autom. Mladý vodič sa pri nehode zranil stredne ťažko. Ostatní účastníci sa pri nehode nezranili. Polícia alkohol dychovými skúškami nezistila.

Nehody motorkárov
Zdroj: KR PZ v Trnave

"Polícia apeluje na motocyklistov, aby z pocitu vlastnej bezpečnosti prispôsobili jazdu tak, aby minimalizovali rizikové situácie na cestách. Nie každá situácia je predvídateľná pre ostatných vodičov. Stále ide o najrizikovejších účastníkov cestnej premávky a zodpovedný prístup by mal byť na prvom mieste,“ doplnila hovorkyňa.

Nehody motorkárov
Zdroj: KR PZ v Trnave


Galéria

Nehody motorkárov Nehody motorkárov Nehody motorkárov Nehody motorkárov Nehody motorkárov Nehody motorkárov Nehody motorkárov

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články