Nedeľa, 16. máj 2021. Meniny má Svetozár, zajtra Gizela.

Bratislavčankám vtrhli do bytu kukláči: Dcéru (13) sotili na zem a zapchali jej ústa

Ilustračné foto
Ilustračné foto
03.10.2013 20:09

BRATISLAVA - Do bytu v Bratislave, v ktorom býva matka s 13-ročnou dcérou, dnes skoro ráno vtrhli kukláči. Vraj hľadali dôkazy, keďže jej matka si na zoznamke písala s údajným americkým vojakom o unesených Češkách v Pakistane. Dievča pri zásahu sotili na zem a zapchali jej ústa, aby nemohla kričať. Informovala o tom televízia Markíza.


Ako pre televíziu Markíza povedala žena, kukláči mali nachystané aj baranidlo. Po tom, ako otvorila dvere, ju údajne jeden policajt sotil do dverí. "Dcéra vybehla, začala kričať od stresu. On ju sotil, zhodil na zem," hovorí matka 13-ročnej dcéry. Polícia tvrdí, že o zraneniach dievčiny nič nevie. Ale na to, že bude s mamou na byte, boli pripravení. "Prizvali sme aj pracovníčku kurately z Úradu práce sociálnych vecí a rodiny Bratislava," povedala Markíze hovorkyňa bratislavských policajtov Tatiana Kurucová. 

Podľa výpovede ženy kukláči hľadali nejaký dôkazový materiál a fotky, na ktorých by bola odfotená s americkým vojakom. Žena si totiž ešte pred pol rokom písala na zoznamke s údajným americkým vojakom. Práve v tom čase uniesli dve české dievčatá v Pakistane. "Písala som si s ním asi tri dni, napísal mi, že sa nachádzajú na afgansko-pakistanských hraniciach, že údajne je jedna chorá. Viete, to mohol byť aj nejaký Slovák, ktorý si to prečítal," dodala. Žena slová údajného vojaka zverejnila na sociálnej sieti. O približne dva mesiace už opisovala celú komunikáciu na policajnej stanici. Údajne prepis poskytla aj mužom zákona. "Ako keby som spáchala neviem čo, pritom nič som neurobila, len som napísala príspevok na internete," povedala pre televíziu. 

Televízia Markíza zisťovala, či bol zásah kukláčov adekvátny. "V prípade akýchkoľvek pochybností sa môžu obrátiť na kontrolné orgány ministerstva vnútra," uviedla Kurucová. Záznam zo zásahu vraj podľa Markízy existuje, no polícia ho televízii neposkytla.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: archív

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články