Sobota2. december 2023, meniny má Bibiána, Viviána, zajtra Oldrich

Veľkolepý KONCERT na počesť korunovácie: Očarujúca Kate, obrovská Katy Perry a dojemné slová Williama!

Koncert na počesť korunovácie Zobraziť galériu (15)
Koncert na počesť korunovácie (Zdroj: SITA)

LONDÝN - Šou, ktorá mnohým vyrazila dych! Na priestranstve pred Windsorským hradom v grófstve Berkshire sa v nedeľu večer uskutočnil veľkolepý koncert na počesť sobotňajšej korunovácie britského kráľa Karola III. a jeho manželky Camilly.

V obecenstve bolo približne 20.000 divákov a samozrejme si ho vychutnávali aj členovia kráľovskej rodiny. Princezná Kate stavila na štýlový nohavicový kostým červenej farby, v ktorom priam žiarila. 

Veľkolepý KONCERT na počesť
Zobraziť galériu (15)
 (Zdroj: SITA)

Pódium svojím tvarom pripomínalo britskú vlajku, pričom z jej stredu vyčnievali jednotlivé móla. Jeho scéna rámovala východnú fasádu Windsorského hradu a poskytla priestor pre 70-členný orchester i kapelu.

Veľkolepý KONCERT na počesť
Zobraziť galériu (15)
 (Zdroj: SITA)

Niekoľko umelcov z dôvodu iných záväzkov účasť na korunovačnom koncerte odmietlo: Elton John, Ed Sheeran, Adele či Robbie Williams. Speváčka Kylie Minogue odmietla pozvanie pre silnejúce republikánske nálady v jej rodnej Austrálii.

Medzi hlavnými hviezdami, ktoré na pódiu vystúpili, boli napríklad Lionel Richie, Andrea Bocceli, domáca skupina Take That, Nicole Scherzinger, Paloma Faith, Olly Murs, či Katy Perry. Tá sa predviedla aj v róbe zlatej fabry, ktorá pozostávala z obrovskej sukne.

Veľkolepý KONCERT na počesť
Zobraziť galériu (15)
 (Zdroj: SITA)

Veľkolepý KONCERT na počesť
Zobraziť galériu (15)
 (Zdroj: SITA)

V rámci veľkolepého koncertu vystúpili aj členovia Kráľovského baletu, Kráľovskej opery, Kráľovskej shakespearovskej spoločnosti, Kráľovskej hudobnej akadémie a Kráľovskej umeleckej akadémie.

Zaujímavým momentom bol tiež príhovor princa Williama, syna kráľa Karola III. Následník trónu vo svojom príhovore uviedol, že Karol III. v sobotu počas slávnostnej korunovácie sľúbil službu krajine. Williamova stará mama, dlhoročná kráľovná Alžbeta II., ktorá zomrela vlani v septembri, podľa princových slov zhora stále kráľovskú rodinu pozorne sleduje a bola by hrdou matkou.

Takisto pripomenul aktivity nového panovníka v oblasti ochrany životného prostredia či charitatívnych organizácií. „Ocko, sme na teba veľmi hrdí," povedal William, ktorí ocenil aj úsilie miliónov ľudí, ktorí vykonávajú službu v ozbrojených zložkách, školských triedach, na nemocničných oddeleniach a v miestnych komunitách.

Viac o téme: KoncertKarol IIIKorunovácia Karola III
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu