°C

Nedeľa, 9. august 2020. Meniny má Ľubomíra, zajtra Vavrinec.

Nešťastie pred vystúpením Backstreet Boys: Pád konštrukcie, 14 zranených a zrušený koncert

Backstreet Boys
Backstreet Boys
Zdroj: SITA
19.08.2018 16:00

THACKERSVILLE - Štrnásť ľudí utrpelo v sobotu zranenia, keď na nich silný vietor zvalil kovovú konštrukciu pred vchodom do pavilónu pri kasíne v americkom štáte Oklahoma, kde čakali na vstup na koncert skupiny Backstreet Boys. Informovali o tom prevádzkovatelia kasína, na ktorých sa odvolala tlačová agentúra DPA.


V rade na koncert na pozemku kasína WinStar World Casino v meste Thackersville čakalo približne 150 ľudí, keď vietor s rýchlosťou 110 až 130 kilometrov za hodinu zvalil kovovú konštrukciu s veľkým pútačom, postavenú pred vchodom do pavilónu, a tá dopadla na fanúšikov americkej kapely Backstreet Boys.

Kasíno uviedlo vo vyhlásení na Twitteri, že čakajúci ľudia nedbali na včasné varovania personálu, aby sa išli ukryť do bezpečia - pritom personál už začal pred blížiacou sa búrkou vyprázdňovať miesto koncertu na pozemku kasína. Štrnásť zranených previezli do nemocnice a dvoch už prepustili, dodalo kasíno vo vyhlásení.

"Vieme, že fanúšikov na ich obľúbených akciách často potrápi nevľúdne počasie, ale toto bola mimoriadna udalosť a v duchu sme s tými, čo utrpeli počas búrky zranenia," napísalo ešte kasíno. Skupina Backstreet Boys neskôr na Twitteri oznámila, že koncert bol zrušený.

"Svojich fanúšikov nechceme nikdy ohroziť a vzhľadom na počasie v dnešný večer a na doterajšie zranenia sme sa rozhodli zrušiť vystúpenie. Budeme sa snažiť nájsť preň nový termín," napísala kapela a dodala: "Najdôležitejšie je, aby sa každý dostal v poriadku domov a so všetkými sa veľmi skoro uvidíme!"


Galéria

Backstreet Boys Backstreet Boys Nick Carter Backstreet Boys

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články