Streda24. júl 2024, meniny má Vladimír, zajtra Jakub

ZEMETRASENIE v Markíze! Koniec rokovaní so štrajkujúcimi: Televízia je pripravená na hromadné výpovede

Zobraziť galériu (2)
(Zdroj: Tv Markíza/SITA)

BRATISLAVA - Minulý týždeň sme informovali, že zamestnanci televízie Markízy vyhlásili strajkovú pohotovosť. Urobili tak po tom, čo vedenie nevyhovelo ich požiadavkam. Televízia aktuálne informovala, že ukončuje rokovania so štrajkovým výborom... Myslí si, že protistrana nemá skutočný záujem dosiahnuť dohodu!

Minulý týždeň sme na Topkách informovali, že zamestnanci televízie Markíza vyhlasuje štrajkovú pohotovosť. „Keďže generálny riaditeľ Peter Gažík a riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky Michal Kratochvíl nesplnili v určitom čase naše požiadavky my, zamestnanci a spolupracovníci TV Markíza vstupujeme 30. 5. 2024 od 16:00 do štrajkovej pohotovosti,“ zverejnil Viktor Vincze na sociálnej sieti Instagram. 

Ako štrajkový výbor sa podpísali Adel Ghannam, Michal Kovačič a Viktor Vincze. A práve s nimi Markíza v uplynulých dňoch situáciu riešila. Aktuálne však televízia informuje, že rokovania ukončuje.  „Štrajkovému výboru sme dnes doručili náš návrh na riešenie otvorených otázok, ktorý považujeme za správny a akceptovateľný. Napriek našej snahe o opätovné stretnutie sme z druhej strany nateraz neobdržali odpoveď. Považujeme to za signál, že protistrana nemá skutočný záujem dosiahnuť dohodu,“ informuje Markíza.

Vedenie je vraj pripravené kedykoľvek rokovať s členmi redakcie, ktorí chcú situáciu skutočne deeskalovať a viesť konštruktívne rozhovory. „Štrajkový výbor a jeho podporovatelia nepreukázali, že dosiahnutie konsenzu a deeskalácia situácie je ich úprimným cieľom. Dokonca deklarujú zámer privlastniť si časť právomocí vysielateľa. Vedenie TV Markíza zdôrazňuje, že tieto právomoci sú nedeliteľné a vyplývajú z povinností vysielateľa stanovených zákonmi Slovenskej republiky. Dodržiavanie všetkých zákonných a etických požiadaviek novinárskej práce bude aj naďalej prioritou vedenia televízie a Redakčnej rady CME, ktorú tvoria medzinárodne uznávaní novinári,“ píše sa ďalej vo vyhlásení. 

„Vedenie Markízy - v úplnej zhode s Redakčnou radou CME - je presvedčené, že požiadavky doručené zástupcami štrajkového výboru sú v súlade s názormi vedenia stanice. Okrem toho sú požiadavky v súlade aj s redakčnými smernicami CME, ktoré uplatňujú všetky televízne stanice v rámci skupiny, vrátane TV Markíza. Vedenie TV Markíza tiež opätovne zdôrazňuje, že stanica bude vždy presadzovať objektivitu, nestrannosť, žurnalistiku založenú na faktoch a bude stáť na strane demokratických hodnôt,“ dodáva Markíza s tým, že vedenie navrhlo zriadiť pracovnú skupinu zloženú zo zástupcov redakcie spravodajstva, ktorá by sa zaoberala redakčnými otázkami. 

Zároveň je vraj vedenie pripravené s okamžitou platnosťou prijať žiadosti o skončenie pracovného pomeru zo strany zamestnancov a zamestnankýň, ktorí nedokážu akceptovať etický rámec a profesionálne štandardy redakčných smerníc CME a nedeliteľnú zodpovednosť TV Markíza za obsah vysielania. 

Viac o téme: Tv MarkízaNa teloMichal Kovačič
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu