Piatok, 3. február 2023. Meniny má Blažej, zajtra Veronika.

DVA DESMODY skončili na SÚDE: Kuly vyhral… TOTO je nový názov druhej kapely!

Desmod Galéria fotiek (3)
Desmod
Zdroj: Instagram

BRATISLAVA - V lete minulého roku zostali fanúšikovia kapely Desmod v šoku, keď sa dozvedeli, že skupina, tak ako ju poznajú, skončila. Zostava, v ktorej zostali spevák a hlavná tvár skupiny Mário "Kuly" Kollár a bubeník Ján Škorec, bola doplnená o iných hudobníkov. Lenže v podstate rovnaký zámer mali aj tí, čo z pôvodného Desmodu odišli...


Gitaristi Rišo Synčák a Rasťo Toman, basgitarista Dušan Minka a hráč na klávesy Martin Cibulka taktiež nechceli prestať používať názov Desmod. Po tom, čo do svojej kapely pribrali speváka Roba Šimka, vznikol názov Desmod a Robo Šimko. S dvomi Desmodmi ale nemali problém len samotné kapely, ale aj fanúšikovia, organizátori podujatí či promotéri. 

Členovia oboch táborov sa nedokázali dohodnúť, a tak sa celá vec posunula na súd. O tom, ako dopadol, aktuálne informoval cas.sk. „Prvostupňový súd v Banskej Bystrici nám dal vo všetkom za pravdu a značku ponechal najdlhšie pôsobiacim členom v Desmode,“ povedal pre Nový Čas Kuly. 

DVA DESMODY skončili na
Galéria fotiek (3)
Zdroj: Jan Zemiar

Kapele Desmod a Robo Šimko teda nezostávalo nič iné, ako sa premenovať. Skupina aktuálne predstavila skladbu V tvojom objatí, ktorá je po štyroch rýchlejších singloch prvou baladou tejto zostavy. No a pri tejto príležitosti oznámili aj svoj nový názov. 

Kapela sa odteraz bude predstavovať ako D.A.R.S., z čoho je zjavné, že ide o počiatočné písmená pôvodného názvu Desmod a Robo Šimko. Kreativite síce veľmi uzdu nepopustili, no fanúšikovia už aspoň nebudú popletení, o aký Desmod vlastne ide... 

DVA DESMODY skončili na
Galéria fotiek (3)
Zdroj: Archív Desmod a Robo Šimko 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články