Piatok, 24. september 2021. Meniny má Ľuboš, Ľubor, zajtra Vladislav.

Pohreb Františka Nedvěda (†73): Brat Jan rozlúčku nezvládal… Zrútil sa a potom zmizol!

Jan Nedvěd pohreb svojho brata znášal veľmi ťažko.
Jan Nedvěd pohreb svojho brata znášal veľmi ťažko.
Zdroj: Profimedia
25.07.2021 20:00

PRAHA - V deň, keď Slovenskom zarezonovala smrť Milana Lasicu (†81), naši západní susedia prišli tiež o legendu. Zákernej chorobe podľahol hudobník František Nedvěd (†73). V sobotu mal v strašnickom krematóriu v Prahe pohreb. A hoci s bratom Janom (74) sa po dlhom spore zmierili len pred mesiacom, ten znášal pohreb najťažšie. Zrútil sa a potom jednoducho zmizol!


Ešte v sobotu ráno nebolo jasné, či Jan Nedvěd na poslednú rozlúčku svojho brata dorazí. Prišiel, no od prvej chvíle bolo zrejmé, že smútočné chvíle neznáša dobre. Musela ho podopierať jeho o 35 rokov mladšia žena Pavlínka. Na pietnom akte dokonca neodznel ani jeho list na rozlúčku.

Moderátor Českého rozhlasu Vladislav Slezák prečítal dopisy od Františkovych synov, manželky aj vnúčat... Františkova reč chýbala. Nedvěd ju nedokázal napísať, len plakal. „Nemal na to silu niečo písať, všetko mal vo svojich myšlienkach,“ ospravedlňovala svojho manžela Pavlínka. 

Pohreb Františka Nedvěda (†73):
Zdroj: Profimedia

Po obrade Jan odchádzal zničený, po tvári mu stekali potoky sĺz, ledva šiel a ťažko dýchal. Podľa slov jeho synovca, Františkovho syna Vojtecha, mal prísť aj na kar... No po pohrebe mu bolo tak ťažko, že sa od členov rodiny nechal rovno odviezť domov. 

Pohreb Františka Nedvěda (†73):
Zdroj: Profimedia

Pohreb Františka Nedvěda (†73):
Zdroj: Profimedia


Galéria

Jan Nedvěd pohreb svojho František Nedvěd s bratom

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články