Nedeľa, 16. máj 2021. Meniny má Svetozár, zajtra Gizela.

MEGA TRAPAS v RTVS: Mala to byť pocta Duchoňovi, ale... Ehm, toto nie je on!

Toto tam asi nemalo byť!
Toto tam asi nemalo byť!
Zdroj: RTVS
11.12.2020 09:00

BRATISLAVA - 5. novembra uplynulo už 35 rokov od smrti Karola Duchoňa (†35) - legendy slovenskej hudby, ktorú kritici prirovnávali k spevákovi Tomovi Jonesovi. Na jeho pamiatku si zaspomínali aj v RTVS prostredníctvom relácie Zlaté časy, ktorá sa vysielala včera večer. Lenže... Ups!


Duchoň bol skutočným fenoménom a človek by si pomyslel, že jeho meno pozná naozaj takmer každý. Ibaže zrejme to celkom tak nie je, čoho dôkazom je príspevok, ktorý na sociálnej sieti zverejnila verejnoprávna televízia. Tam v stredu večer avizovali, aby si diváci nenechali ujsť štvrtkové vysielanie Zlatých časov, ktoré venovali práve zosnulej ikone s famóznym hlasom a jeho obrovským hitom.

Lenže odkaz na článok, ktorým sa snažili divákov navnadiť, akosi nevyšiel. Do počítača niekoho zodpovedného za príspevky na Facebooku sa zrejme vkradol akýsi škriatok a Duchoňa premenoval. „V Zlatých časoch budeme spomínať na legendárneho PAVLA Duchoňa,” znelo v spomínanom príspevku na Facebooku. 

V RTVS premenovali Karola Duchoňa
MEGA TRAPAS v RTVS:
Zdroj: RTVS

To, že sa niekde stala chyba, si však rýchlo všimli diváci aj samotný autor. Onedlho po zverejnení príspevok totiž zmazali a momentálne by ste ho na fanúšikovskej stránke televízie hľadali márne. „RTVS sa ospravedlňuje divákom za chybu vo facebookovom príspevku ku štvrtkovej epizóde Zlatých časov venovanej Karolovi Duchoňovi. Príspevok bol v priebehu niekoľkých minút opravený a meno speváckej legendy uvedené správne,” povedal nám PR manažér relácie Zlaté časy Filip Púchovský. 

Nuž, ako sa hovorí, aj majster tesár sa občas utne a chybičky sa stávajú aj tým najlepším z nás. 

Karol Duchoň
MEGA TRAPAS v RTVS:
Zdroj: TASR


Galéria

Toto tam asi nemalo V RTVS premenovali Karola Karol Duchoň Karol Duchoň Karol Duchoň

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nia

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články