°C

Sobota, 15. august 2020. Meniny má Marcela, zajtra Leonard.

Rozlúčka s Karlom Gottom (†80) s prekvapením: Miništrant z rozprávky!

Na poslednej rozlúčke s Karlom Gottom sa objavil miništrant z rozprávky.
Na poslednej rozlúčke s Karlom Gottom sa objavil miništrant z rozprávky.
Zdroj: Topky.sk
16.10.2019 09:00

PRAHA - Uplynulý víkend sa Česko a Slovensko rozlúčili so speváckou legendou Karlom Gottom (†80), ktorý podľahol akútnej leukémii v prvý októbrový deň. V sobotu sa konala zádušná omša za prítomnosti rodiny a priateľov v katedrále sv. Víta. Na poslednú cestu vyprevádzal speváka aj miništrant z rozprávky.


Prvého októbra navždy odišiel miláčik Čechov a Slovákov, legendárny Karel Gott (†80). Hoci bojoval statočne, akútna leukémia bola pre neho prisilný súper a ochoreniu napokon podľahol. Rodina mu vystrojila krásny pohreb a v sobotou sa jeho manželka s dcérami Charlotte Ellou a Nelly Sofiou a nemanželskými dcérami Luciou a Dominikou zúčastnili zádušnej omše za speváka.

Obrad bol skutočne dojemný a nechýbali ani hostia z kruhov známych tvárí. Prekvapivé však je, že jeden z českých režisérov a hercov sa objavil na poslednej rozlúčke ako miništrant. Tesne predtým, ako vyšla stráž s truhlou z katedrály, objavil sa sprievod.

Dôležitou súčasťou tohto sprievodu bol "nosič" kríža. Ním nebol nikto iný ako Jiří Strach, ktorého si ľudia pamätajú ako predstaviteľa postavičky Lotranda z rozprávky Lotrando a Zubejda. Jiří tak vzdal poctu majstrovi Gottovi a odprevadil ho na večný odpočinok.

Jiří Strach alias Lotrando niesol počas zádušnej omše za Karla Gotta aj po nej kríž.
Rozlúčka s Karlom Gottom
Zdroj: Vlado Benko

Uvedomili ste si, že nosič kríža je Jiří Strach, predstaviteľ rozprávkového Lotranda?

37 % nie
áno 63 %

Hlasovalo: 2075Galéria

Na poslednej rozlúčke s Jiří Strach alias Lotrando Posledná rozlúčka s Karlom Posledné zbohom dala rodina Úlohou niesť kríž počas Počas omše niesol kríž Jiří Strach, predstaviteľ Lotranda

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/md
FOTO: Vlado Benko, Ján Zemiar, Profimedia, ČT,
VIDEO: Martin Bublavý

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články