°C

Piatok, 3. apríl 2020. Meniny má Richard, zajtra Izidor.

So smrťou už nevládal bojovať: Gott vraj prerušil liečbu, ktorá ho držala pri živote!

Karel Gott
Karel Gott
Zdroj: SITA
03.10.2019 13:00

PRAHA - V utorok pred polnocou Česko a Slovensko prišli o jednu z najväčších národných osobností. Do neba odišiel legendárny Karel Gott (†80), ktorý podľahol akútnej leukémii. Maestro odišiel v kruhu svojej rodiny a podľa najnovších informácií zrejme nešlo o náhodu. Karel sa vraj s tým, že zomiera, zmieril...


Potvrdzujú to aj slová Olgy Malířovej Špátovej, ktorá o "Božskom Kájovi" nakrúcala dokumentárny film. V rozhovore pre aktualne.cz uviedla, že speváka naposledy videla pred dvomi týždňami. „To bolo pre mňa veľmi silné, už sme cítili, že Karel asi náš film neuvidí,” povedala otvorene a dodala, že ešte nikdy nezažila tak vyrovnaného muža, hoci sa Gott už mesiace necítil dobre. „Myslím si, že s tým bol vyrovnaný a že na to čakal,” uviedla.

Jej slová potvrdzujú aj informácie českého Blesku. Verejnosť už niekoľko týždňov vedela o tom, že Gott pravidelne postupoval výmenu krvi, k lekárom ho vozila manželka Ivana. Nemocnicu však napokon navštevovať prestal a podpornú liečbu už neabsolvoval. U českých susedov sa aj preto špekuluje o tom, že Maestro sa so smrťou skrátka zmieril. 

Karel Gott na večnosť odišiel v kruhu svojej rodiny. So smrťou bol vraj zmierený.
So smrťou už nevládal
Zdroj: Instagram K.G.

Podľa všetkého teda legendárny spevák v tichosti a pokorou čakal na svoj koniec a odísť chcel medzi svojimi najbližšími v pokoji domova, namiesto chladných a sterilných múrov nemocníc. To, že si uvedomoval, že boj so smrťou nevyhrá, nám včera naznačila aj Vendula Svobodová. „Ja som s Karlom naposledy hovorila v júni, bolo to obdobie jeho narodenín, ďakoval mi, že som hovorila pekne o ňom aj jeho žene. On myslím, že asi bilancoval, keďže vedel, že je chorý. Asi v týchto rokoch sa boj s akútnou leukémiou nedá vyhrať,” povedala pre Topky. Helena Vondráčková nám zasa roztraseným hlasom prezradila, že smť bola podľa nej pre Karla vyslobodením.


Galéria

Karel Gott Karel Gott na večnosť Kráľ česko-slovenského popu. To Karel Gott s manželkou

Nástroje k článku


Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články