Nedeľa, 1. august 2021. Meniny má Božidara, zajtra Gustáv.

Prekliatie Petra Sklára: TÁTO postava ho aj po rokoch prenasleduje!

Herec Peter Sklár
Herec Peter Sklár
Zdroj: Topky.sk
05.04.2019 10:40

BRATISLAVA - Herec Peter Sklár (51) sa svojej profesii venuje už mnoho rokov. Na divadelných doskách, ale aj v televízii stvárnil desiatky úloh. Zo všetkých je však jedna, na ktorú nielen herec, ale aj fanúšikovia a diváci spomínajú dodnes. A tá sa Petra drží ako kliešť.


Reč je o úlohe mafiánskeho bosa Alinka Krasňanského, ktorého Sklár stvárnil v komediálnom seriáli Mafstory. Postava mafiánskeho bossa sa stala tak kultovou, že niektorí ľudia dodnes hercovi nepovedia inak ako Alinko. „Mňa má doteraz strašne veľa mojich kamarátov uloženého ako Aliho v telefóne. Lebo Petrov je dosť..." prezradil herec v zábavnej JOJkárskej relácii Inkognito. Priznal však, že má pre túto situáciu pochopenie. „Je to trošku aj také prekliatie, že keď človek niečo dobre zahrá a ľudia si ho v tom obľúbia, tak trvá veľmi dlho, kým ho chcú vidieť v niečom inom."

Prekliatie Petra Sklára: TÁTO
Zdroj: TV JOJ

A pravdou je, že v úlohe mafiána strávil naozaj dlhý čas. Alinko sa zrodil už pred sedemnástimi rokmi v divadelnom predstavení English is easy, Csaba is dead a o štyri roky neskôr zahviezdil aj na televíznych obrazovkách a divákov zabával zhruba tri roky.

Charizmatický herec má momentálne množstvo pracovných aktivít v rozhlase, v divadle i v televízii. Najviac ho pritom opäť zviditeľňuje televízna úloha v seriáli Horná Dolná, kde sa Peter objavuje ako svojský starosta obce. Do reálneho života však túto úlohu pretaviť neplánuje a radšej zostane pri herectve. Čoskoro sa tak môžeme tešiť na ďalšie skvelé výkony.

{{ poll.title }}

  • {{ question.text }} *
  • Vyhodnotenie
    Úspešnosť
    {{ succeeded.percent }}%
    Počet správnych odpovedí
    {{ succeeded.count }}/{{ questions.length }}


Galéria

Herec Peter Sklár Peter Sklár sa objavil Seriál Mafstory zožal obrovský Peter Sklár alias starosta

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/bee
FOTO: TV JOJ, Ján Zemiar, TV Markíza

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články