°C

Štvrtok, 16. júl 2020. Meniny má Drahomír, zajtra Bohuslav.

Hudobník Tomáš Klus sa opäť vracia na Slovensko: Už v nedeľu vystúpi v Bratislave

Tomáš Klus
Tomáš Klus
Zdroj: Tomasklus.cz
05.04.2019 16:30

PRAHA - Český pesničkár Tomáš Klus odštartuje v nedeľu večer v bratislavskej Hant Aréne slovenskú časť turné k albumu SpOlu. Na siedmich slovenských koncertoch predvedie všetkých 21 skladieb z novej štúdiovky aj svoje najväčšie hity.


„Keď sme album nahrávali, cielene sme ho aranžovali tak, aby sme boli tie pesničky schopní zahrať rovnako aj naživo. Som zástanca toho, že pesničkárstvo, ktoré robím, musí byť predovšetkým autentické. To, čo autor prežíva práve teraz, by mal prezentovať svojmu publiku. A ja som teraz SpOlu, preto budeme hrať celý nový album preložený best of výberom,” priblížil Klus, ktorý po Bratislave so svojím koncertným programom zavíta ešte do Nitry, Banskej Bystrice, Trenčína, Žiliny, Popradu a Košíc.

S vydaním albumu, ktorý obsahuje celkom nové spracovania a nové hudobné možnosti ako využitie simulácie sitaru a ďalšie, vypustil spevák do sveta aj singel Tichá voda hovoriaci o súboji s neprítomnosťou a ostychu ľudí prehovoriť. „Každý z nás má v sebe obrovský potenciál uskutočniť svoj život ako šťastný človek. Jediné, čo mu stojí v ceste, je on sám a nedôvera vo vlastnú jedinečnosť. To je tichá, pokojná voda... Tá, keď prehovorí, môže prelomiť všetky hrádze, ktoré si okolo seba staviame na obranu pred druhými,“ poznamenal rodák z Třinca.

Na koncertoch Klus vystúpi tradične so svojou Cílovou skupinou. Hosťom turné bude slovenský spevák Juraj Hnilica.

Termíny slovenských koncertov tour SpOlu:
7. apríla - Hant Aréna, Bratislava
8. apríla - PKO, Nitra
10. apríla - Ministry of Fun, Banská Bystrica
11. apríla - Športová hala, Trenčín
13. apríla - Event House, Žilina
14. apríla - Aréna Poprad
16. apríla - Spoločenský pavilón, Košice


Galéria

Tomáš Klus

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články