Český filmový svet smúti: Zomrel herec Stanislav Zindulka (†86) | Topky.sk

Štvrtok, 24. október 2019. Meniny má Kvetoslava, zajtra Aurel.

Český filmový svet smúti: Zomrel herec Stanislav Zindulka (†86)

Stanislav Zindulka
Stanislav Zindulka
Zdroj: policejnihistorky.cz
15.03.2019 10:30

PRAHA - Z Českej republiky dorazila smutná správa. Predstaviteľ Jozefa Pumplměho v seriáli Vlak detstva a nádeje, Stanislav Zindulka (†86), odišiel do hereckého neba. Podľa slov jeho manželky posledné týždne len ležal na lôžku.


Ešte donedávna čiperný herec Stanislav Zindulka vo štvrtok popoludní odišiel na večný odpočinok. Posledné týždne ležal v posteli, pretože jeho zdravotný stav sa dosť zhoršil. Chytil ťažkú chrípku, dýchalo sa mu ťažko a dokonca chytil aj zápal pľúc. Práve ten sa mu mal stať osudným.

Zindulkova pamätná rola Jozefa Pumplměho.
Český filmový svet smúti:
Zdroj: Česká televize / Miloslav Mirvald

„Môžem potvrdiť, že koroner pražskej záchrannej služby vo štvrtok zasahoval v Prahe 3 u mŕtveho osemdesiatšesťročného muža,“ potvrdila pre české Aha! hovorkyňa záchranky Jana Poštová. Herec umrel vo štvrtok 14. marca o pol druhej poobede.

Hoci sa chcel Zindulka už šetriť a na Silvestra 2018 sa rozlúčil s divadlom, dlho si pokojné obdobie neužil. „Budem odpočívať. Do divadla pôjdem už len ako divák,“ povedal vtedy. Už dva dni potom ho však skolila chrípka a nakoniec chytil aj zápal pľúc. Ešte pred ukončením hereckej kariéry a odchodom do hereckého neba stihol nakrútiť svoj posledný film Narušiteľ.

Stanislav Zindulka si stihol ešte zahrať vo filme Narušiteľ.
Český filmový svet smúti:
Zdroj: Actoress Production


Galéria

Stanislav Zindulka Zindulkova pamätná rola Jozefa Stanislav Zindulka si stihol Pamätný seriál Vlak detství Stanislav Zindulka vo filme Vo filme Jak jsme Film Narušiteľ bol jeho

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/md
FOTO: Česká televíze, policejnihistorky.cz, Actoress Production

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články