°C

Štvrtok, 6. august 2020. Meniny má Jozefína, zajtra Štefánia.

Barbora Švidraňová to povedala na rovinu: Z materskej nevyžijem, musím si privyrábať!

Barbora Švidraňová
Barbora Švidraňová
Zdroj: Vlado Anjel
16.03.2018 00:10

BRATISLAVA - Hoci bude o chvíľu patriť medzi prominentné mamičky, potýka sa s problémami, ktoré prežívajú všetky bežné ženy. Talentovaná Barbora Švidraňová (29) už o niekoľko týždňov privedie na svet svojho prvého potomka, ktorého otcom je jej talianský partner Francesco. Po pôrode sa tak ocitne na materskej dovolenke, čo však, povedzme si na rovinu, z finančného hľadiska nie je práve med lízať. Podľa väčšiny žien je príspevok na dieťa žalostne nízky, a to si uvedomuje i samotná speváčka...


Zaujímalo nás ako v siedmom mesiaci tehotenstva zvláda prácu, ktorej má stále dostatok.  „Toto bola jedna z mojich posledných akcií. Už sa chystám na takú teplákovú kultúru doma,“ povedala nám s tým, že premýšľala už aj nad tým, ako bude fungovať po pôrode.

„Uvidím, ako sa bude dať. Ale na tú jesennú a zimnú koncertnú sezónu sa pomaličky budem chystať. Určite sa nechcem vrátiť do práce nárazovo zo dňa na deň. Potom podľa toho, čo bude v ponuke a či bude o mňa záujem, sa rozhodnem,“ prezradila nám a zároveň dodala, že zostať celý čas doma si skrátka nemôže dovoliť.

Barbora Švidraňová sa pýši krásnym tehotenským bruškom. Už o pár týždňov na svet privedie svoje prvé dieťatko.
Barbora Švidraňová to povedala
Zdroj: Vlado Anjel

„Tým, že som samostatne zárobkovo činná osoba, tá materská mi moc nepomôže v tomto štáte,“ povedala na rovinu. „Takže si naozaj musím začať privyrábať, aj keď Francesco ma, samozrejme, bude podporovať. Ale to sa nedá iba takýmto spôsobom. Byť iba doma a nič nerobiť,“ zamyslela sa temperamentná ryšavka.

A keď už spomenula aj otca svojho dieťaťa, nedalo nám nespýtať sa, či budúci tatko plánuje speváčku podporiť aj pri pôrode, hoci množstvo času trávi v zahraničí. „Áno. No dúfam, že to stihne. Samozrejme, že máme naplánované to, že príde v okolí termínu, ktorý máme, ale človek nikdy nevie, či sa malé nerozhodne prísť skôr alebo neskôr,“ prezradila nám s tým, že i napriek tomu dúfa, že všetko vyjde podľa plánov a bábätko príde na svet za prítomnosti oboch svojich milujúcich rodičov.

Ak vás zaujíma, ako sa o seba Barbora počas thotenstva stará, ako sa na pôrod chystá či ako sa počas siedmeho mesiaca cíti, pozrite si náš videorozhovor vyššie. 

Aj vy si myslíte, že výška materskej na Slovensku je žalostne nízka?

63 % nie
áno 37 %

Hlasovalo: 2134Galéria

Barbora Švidraňová Barbora Švidraňová sa pýši Barbore Švidraňovej tehotenstvo mimoriadne Otcom bábätka Barbory Švidraňovej

Nástroje k článkuZDROJ: nia
FOTO: Vlado Anjel;
VIDEO: Vlado Anjel

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články