°C

Pondelok, 3. august 2020. Meniny má Jerguš, zajtra Dominik, Dominika.

Tragická nehoda autobusu pri Nitre: Nové správy o zranených, náročný boj o život aj návraty domov

Andrea Kalavská vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Nových Zámkoch, neplnoletý pacient je stále v ohrození života
Andrea Kalavská vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Nových Zámkoch, neplnoletý pacient je stále v ohrození života
Zdroj: Nemocnica Nové Zámky
15.11.2019 11:44

BRATISLAVA - Stav pacientov, ktorých v stredu 13. novembra priviezli po tragickej nehode autobusu do nemocnice v Nových Zámkoch, zostáva nezmenený. Situácia sa nezmenila ani v nitrianskej nemocnici. Zo zariadenia v Leviciach prepustili dve pacientky. Tretia, ktorá utrpela vážne zranenia, ostáva naďalej v starostlivosti lekárov.


Ako uviedol hovorca novozámockej nemocnice Ján Baček, piati pacienti sú stále hospitalizovaní na oddelení úrazovej chirurgie. Všetci zostávajú aj naďalej v opatere lekárov. „Jeden z nich bude z nemocnice prepustený domov už dnes, ďalší zajtra a nasledujúce dni. Pacient, ktorý bol privezený s najvážnejšími poraneniami je naďalej v umelom spánku. Jeho stav je stále kritický a zostáva hospitalizovaný na klinike anesteziológie a intenzívnej medicíny,“ uviedol Baček.

Slovensko sa zahalilo do štátneho smútku: Spomienka na obete z autobusu smrti, plače celá krajina

Situácia sa nezmenila ani v nitrianskej nemocnici, kde zostávajú traja pacienti, ktorí pri nehode autobusu utrpeli rôzne zranenia. Podľa slov hovorkyne nemocnice Tatiany Timkovej jedna osoba stále leží na jednotke intenzívnej starostlivosti. „Jeden zranený je na očnej klinike a ďalšia pacientka leží na klinike úrazovej chirurgie a ortopédie,“ povedala Timková.

Tragická nehoda autobusu pri
Zdroj: FB/Odťahová služba SOSTEAM

Jedna pacientka zostáva aj naďalej v starostlivosti lekárov v levickej nemocnici. „Je v stabilizovanom stave bez komplikácií, s miernym zlepšením,“ uviedla hovorkyňa spoločnosti Agel Martina Pavlíková. Dve pacientky v piatok dopoludnia prepustili.

Pri nehode vyhaslo 12 životov.
Tragická nehoda autobusu pri
Zdroj: archív topky

Nehoda autobusu a nákladného auta naloženého kamennou zmesou si v stredu vyžiadala 12 obetí, z toho päť podľa polície ešte nemalo 18 rokov. Počtom mŕtvych ide o najhoršiu nehodu autobusu na Slovensku od roku 2009. Za obete je na dnes vyhlásený štátny smútok. Rozhodla o tom vo štvrtok vláda. Smútok sa začal ráno o 8:00 a bude trvať do 20:00.


Galéria

Andrea Kalavská vo Fakultnej Pri nehode vyhaslo 12

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články