°C

Štvrtok, 20. február 2020. Meniny má Lívia, zajtra Eleonóra.

Na koľajniciach počas minulého týždňa zomreli až štyria ľudia

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR - Jozef Poliak
18.11.2019 20:25

BRATISLAVA - Na koľajniciach počas minulého týždňa zomreli štyria ľudia. Informoval o tom hovorca Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Michal Lukáč. Nešťastia sa stali minulý utorok a v stredu, všetky obete zrazili vlaky.


V utorok 12. novembra vlak zrazil a usmrtil muža na hlavnom ťahu Košice - Poprad v úseku Spišské Vlachy – Markušovce. Totožnosť osoby je neznáma. V stredu 13. novembra zaznamenali ŽSR tri zrážky vlaku s osobou.

Prvá z nehôd sa stala na hlavnom ťahu medzi Leopoldovom a Piešťanmi v úseku Leopoldov – Veľké Kostoľany, ďalšia na trati do Dunajskej Stredy v úseku Bratislava-Nové Mesto – Podunajské Biskupice a posledná na úseku Púchov – Lúky pod Makytou, po ktorej jazdia expresy cez valašský región zo Žiliny do Prahy.

Správca železničnej infraštruktúry ŽSR zaznamenal uplynulý týždeň aj jednu zrážku vlaku s autom. Stala sa v pondelok 11. novembra krátko po poludní v Trnovci nad Váhom, ktorý leží na hlavnom ťahu medzi Bratislavou a Novými Zámkami. Nikomu sa nič nestalo, dodávajú ŽSR.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články