°C

Sobota, 6. jún 2020. Meniny má Norbert, zajtra Róbert.

ZMOS nesúhlasí so zvolaním mimoriadnej schôdze parlamentu

Robert Fico (vľavo) a Ján Richter v pozadí
Robert Fico (vľavo) a Ján Richter v pozadí
Zdroj: Topky/Ján Zemiar
17.02.2020 09:30

BRATISLAVA – Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) nesúhlasí so zvolaním 58. mimoriadnej schôdze parlamentu, na ktorej chcú poslanci vládnej strany Smer – sociálna demokracia (Smer – SD) schvaľovať zavedenie dvojnásobných rodinných prídavkov od roku 2021 a zavedenie 13. dôchodku od decembra 2020. V tlačovej správe, ktorú zaslal ústredný riaditeľ kancelárie ZMOS-u Michal Kaliňák, to uviedol predseda združenia Branislav Tréger.


ZMOS konštatuje, že zvolanie mimoriadnej schôdze považuje za hazard s dôverou aj budúcnosťou Slovenska. „ZMOS ako sociálny partner nesúhlasí s tým, aby boli predmetom rokovania najvyššieho zákonodarného zboru 12 dní pred riadnymi parlamentnými voľbami zákony, ktoré majú preukázateľné výrazné ekonomické dopady na stabilitu verejných financií a štátneho rozpočtu,“ povedal Branislav Tréger.

Zároveň upozorňuje, že pred každými komunálnymi voľbami aktívne komunikuje s mestami a obcami, aby tesne pred voľbami, teda v období pred ustanovujúcim rokovaním zastupiteľstiev, neprijímali rozhodnutia so zásadnými ekonomickými, hospodárskymi a sociálnymi dopadmi na samosprávy. Združenie je preto prekvapené, že takáto situácia nastáva na úrovni vlády Slovenskej republiky a parlamentu.

ZMOS je záujmovým združením právnických osôb, ktoré v súčasnosti združuje vyše 96 percent všetkých obcí na Slovensku. Organizácia so sídlom v Bratislave bola založená v roku 1990.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články