V prípade Moniky Jankovskej musíme byť veľmi rozvážni, upozorňuje premiér Pellegrini | Topky.sk

Piatok, 18. október 2019. Meniny má Lukáš, zajtra Kristián.

V prípade Moniky Jankovskej musíme byť veľmi rozvážni, upozorňuje premiér Pellegrini

Peter Pellegrini
Peter Pellegrini
Zdroj: SITA/Branislav Bibel
27.08.2019 13:15

BRATISLAVA - Musíme byť veľmi rozvážni a konať na základe dôkazov. V utorok to povedal premiér Peter Pellegrini v súvislosti s medializovanými podozreniami z väzieb štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej na podnikateľa Mariana Kočnera, ktorý je obvinený z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka.


"Len čo dostanem čo i len polodôkaz alebo relevantný náznak, budem dôrazne konať," skonštatoval premiér s tým, že bude hľadať spôsob, ako podozrenia overiť. Dodal, že aj s prezidentkou hovoril o tom, že musia byť rozvážni. "Buďme veľmi pozorní, aby sme nerobili veľké chyby. Ja nikoho nekryjem, nikoho kryť nemienim a nikoho kryť nebudem. Ale dajte mi dôkaz na stôl," dodal. Garantoval, že v rozhodnutí mu nikto nebráni.


Čítajte aj: Ďalší protest pred ministerstvom spravodlivosti: OĽaNO trvá na odstúpení Moniky Jankovskej


Viaceré opozičné strany trvajú na odchode Jankovskej z funkcie pre jej väzby s Kočneraom. Aj podľa prezidentky SR Zuzany Čaputovej je jej zotrvanie vo funkcii neobhájiteľné. Jankovská komunikáciu s Kočnerom poprela. Premiér Pellegrini vo svojom pondelkovom vyhlásení zopakoval, že pokiaľ sa potvrdia podozrenia týkajúce sa Jankovskej, bude rázne konať. Nechce vynášať súdy na základe novinových článkov ani zasahovať do vyšetrovania.

Monika Jankovská
Mandidátka na post ústavného
Zdroj: TASR - Martin Baumann

Minister spravodlivosti Gábor Gál avizoval, že okamžite po potvrdení väzieb na Mariana Kočnera podá návrh na jej odvolanie. V prípade, ak by strana Smer-SD, ktorá ju do funkcie nominovala, trvala na jej zotrvaní v pozícii, zváži demisiu.


Galéria

Peter Pellegrini Mandidátka na post ústavného

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články